Maestro Gvardiol, hladnokrvni Gordon - nakon Intera i Arsenala "građane" zaustavio i odlični Njukasl

Šesto kolo Premijer lige otvorio dobar meč na sjeveru Engleske: Njukasl - Mančester siti 1:1

2619 pregleda0 komentar(a)
Trenutak kada je Ederson napravio penal nad Gordonom, Foto: Reuters

Teško da se može govoriti o krizi, ali nije čest slučaj posljednjih godina da Mančester siti od četiri meča zaredom slavi samo na jednom - i to u EFL klupu.

Poslije Intera i Arsenala, šampion Engleske je remizirao i na gostovanju kod danas veoma dobrog Njukasla - 1:1, u 6. kolu Premijer lige.

Novim remijem "građani" ostaju na vrhu tabale, ali bi do kraja ove runde mogli da ih preskoče Liverpul i Aston Vila, dok bi se Arsenal u slučaju pobjede izjednačio sa njima.

Nije prvo poluvrijeme donijelo previše spektakularan fudbal, ali je jeste gol Joška Gvaridola u stilu velikih majstora.

Džek Griliš je pobjegao Kjeranu Tripijeu, dodao je do hrvatskog defanzivca koji je sjajnim lažnjakom "izbacio" Dena Berna i lagano završio za 1:0.

Bio je to šest gol Gvardiola u 2024 - nijedan drugi odbrambeni igrač na svijetu nije više tresao mreže u ovoj godini.

Dobru igru protiv šampiona "svrake" su "naplatile" u 57. minutu - Bruno Gimaraeš je perfektnim pasom otvorio odbranu "građana", Entoni Gordon zabišao Edersona, a golmanu Sitija sve što je uspio jeste da napravi penal.

Iako je faul napravljen nad njim, momak iz Liverpula bio je siguran sa bijele tačke (1:1) i tako se na pravi način zahvalio najvijačima sa "Sent Džejmsis parka" za koreografiju koju su mu posvetili na početku meča.

Nakon toga na jednoj strani je pokušavao Erling Haland, na drugoj Šon Longstaf, ali je najbolju šansu imao Bernardo Silva u 92. minutu.

Portugalac je sve uradio genijalno - primio je loptu na grudi, šutirao iz okreta, ali je Nik Poup maestralno odbranio.

Ostalo je 1:1, a novi meč bez pobjede još jednom je pokazao koliko i mašinerija kakva je Mančester siti teško može bez povrijeđenih Rodrija i Kevina de Brujnea.

Ujedno duel na sjeveru Engleske ponovo je najavio da se Njukasl vraća u velike priče, pa poraz od Fulama u prošlom kolu ostaje jedini kiks "crno-bijelih" u dosadašnjem dijelu sezone.