Budućnost pobjednik memorijalne utakmice “Miodrag Skale Gvozdenović”

Budućnost savladala Sutjesku u Nikšiću - 3:0 (25:10, 25:16, 25:14)

2236 pregleda0 komentar(a)

Odbojkaši Budućnost Volley-a pobijedili su Sutjesku danas u Nikšiću 3:0 (25:10, 25:16, 25:14) u memorijalnoj utakmici u čast legende nikšićke, crnogorske i jugoslovenske odbojke, Miodraga Skala Gvozdenovića.

Ekipa trenera Dejana Radića je dobrom igrom otvorila utakmicu protiv Sutjeske, kojoj je u prvom setu dozvolila deset poena.

Bolji otpor odbojkaši Sutjeske pružili su u drugom setu, u kojem je rezultat bio u egalu do sredine ovog dijela igre, ali kapiten "plavo-bijelih" Miodrag Jelić i saigrači nisu dozvolili preokret i poveli su 2:0 u setovima (25:16).

Rano vođstvo u trećem setu (8:3) omogućilo je Budućnosti da bez problema završe i treći set rezultatom 25:14 za konačnih 3:0.

Najviše poena u pobjedničkom timu osvojili su Adnan Silajdžić i Aleksa Nikolić, po 13. Na drugoj strani, devet je upisao Dragan Stojanović.

Prije početka utakmice, ispred porodice Miodraga Skala Gvozdenovića obratio se Đorđije Kustudić.

Plaketu kapitenu Sutjeske Marku Ivaniševiću uručio je Miloš Mrvaljević, prijatelj Miodraga Skala Gvozdenovića.

Plaketu kapitenu Budućnosti Miodragu Jeliću uručio je Đorđije Kustudić ispred porodice Gvozdenović.

Susret Sutjeske i Budućnost Volley-a bio je uvertira za premijerno izdanje Superkupa Crne Gore u kojem se u muškoj konkurenciji sastaju Budva i Jedinstvo (16.30h), odnosno Herceg Novi i Luka Bar u ženskoj konkurenciji (19h).

Sutjeska – Budućnost Volley 0:3 (10:25, 16:25, 14:25)

Nikšić - Sportski centar. Gledalaca: 50. Sudije: Milanka Purović i Stefan Osmajić.

Sutjeska: Nikolić 2, Rosandić, Rondović 4, Čvorović, Albijanić 2, Batričević, Stojanović 9, Matković, Perović 3, Ivanišević (libero), Crnogorac, Kruška 1. Trener: Mladen Novović.

Budućnost Volley: Milošević 3, Kovačević (libero), Mašković 3, Silajdžić 13, Miličković (libero), Nikolić 13, A. Radić 5, Lojić 3, Petričević 3, Bulatović, Jelić 7, F. Radić 1. Trener: Dejan Radić.