Fis nakon preokreta slavio u Tokiju

Fis u finalu savladao Embera - 5:7, 7:6, 6:3

2030 pregleda0 komentar(a)
Fis, Foto: Reuters

Francuski teniser Artur Fis osvojio je danas ATP 500 turnir u Tokiju pobijedivši u finalu sunarodnika Uga Embera u tri seta (5:7, 7:6, 6:3).

Fis, koji ima 20 godina, osvojio je svoju treću titulu.

On je 24. igrač svijeta, a prvu pobjedu na turniru ostvario je u Lionu 2023. godine, a drugu, takođe prošle godine, u Hamburgu, na još jednom ATP 500 turniru.

Današnje finale je trajalo tri sata i dva minuta, a Fis je slavio nakon velikog preokreta.

Fis je u petom gemu prvog seta napravio brejk i poveo 3:2, ali je već u narednom Ember uzvratio i izjednačio - 3:3. Potom je u 11. gemu Fis propustio tri brejk lopte, pa je u 12. gemu Ember uzeo servis rivalu i poveo u setovima.

Ember je u drugom setu propustio tri brejk lopte, pa je taj set odlučen u taj-brejku, u kojem je Fis stigao do izjednačenja.

Treći set je odlučen u osmom gemu, kada je Fis napravio brejk i poveo 5:3. Nakon toga je sačuvao servis i stigao do titule.