Mornar bio u egalu 25 minuta pa olakšao posao Cedevita Olimpiji

Treći poraz Barana u AdmiralBet ABA ligi

13016 pregleda5 komentar(a)

Mornar je seriju teških mečeva na startu AdmiralBet ABA lige okončao novim porazom, trećim u isto toliko utakmica, drugim na svom terenu.

Nakon Budućnost Volija i Crvene zvezde, Barane je savladala Cedevita Olimpija koja je u gradu pod Rumijom otpor izabranika Mihaila Pavićevića slomila u drugom dijelu treće četvrtine (92:82).

Tada je ekipa bivšeg crnogorskog selektora Zvezdana Mitrovića, koji zbog zdravstvenih problema nije doputovao u Bar, napravila seriju 17:0 kojom je od minus tri stigla do nedostižnih plus 14 - 71:57.

Pokušao je Mornar nakon toga da se vrati u utakmicu, ali bilo je očigledno da je u prvih 25 minuta potrošio previše energije da parira objektivno boljem rivalu - potom je srljao iz greške u grešku u napadu, omogućavao Ljubljančanima da postižu lake poene i da osiguraju prvi trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Kako god, Barani su i u ovoj utakmici pokazali napredak, pa u narednim duelima mogu da napadnu prvu pobjedu - slijede gostovanja Megi i Spartaku, kao i mečevi u „Topolici” sa Borcem i Cibonom, gdje crnogorski tim svakako vidi šansu da se pomjeri sa dna tabele...

Brenden Dženkins je sa 25 poena opet bio najbolji Mornarov pojedinac, Džamari Smit je postigao 15, koliko i Ilija Đoković. Dvocifren učinak je imao i Lovre Runjić (10).

MORNAR - CEDEVITA OLIMPIJA 82:92 (23:25, 20:21, 18:27, 21:19)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 784. Sudije: Radojković, Gracin, Peić (Hrvatska).

Mornar: Alen 6, ĐOKOVIĆ 15 (4-4), Ćubić, RUNJIĆ 10 (4-2), Buljević 2 (4-2), DŽENKINS 25 (2-2), SMIT 15 (1-0), BEDIJAKO 3 (2-1), Komnenović, Bulatović, Peković, Radetić 6 (4-1).

CEDEVITA OLIMPIJA: STJUART 12, ROBINSON 14 (3-2), Džons 7 (1-0), Radović 5, NIKOLIĆ 8 (2-2), Glas, BLAŽIĆ 16 (6-5), Beringer 4, GEBEN 9 (4-4), Prepelič, Ogbeide 17 (3-3), Daneu.