Egipatski napadač zaustavio Bavarce

Ajntraht u sudijskoj nadoknadi došao do remija protiv Bajerna

3562 pregleda0 komentar(a)

Bajern je do prije osam dana imao sve same pobjede u sezoni, uz gol-razliku koja je govorila o velikoj dominaciji, a onda su uslijedile tri utakmice u kojima je tim Vensana Kompanija pokazao da ima mane.

Remi u derbiju sa Bajerom i poraz od Aston Vile u Ligi šampiona bili su najava u prvo iznenađenje - Bavarce je zakinuo Ajntraht u 6. kolu Bundeslige.

U Frankfurtu je bilo 3:3, a domaćin je do boda stigao u četvrtom minutu sudijske nadoknade golom Omara Marmuša.

Egipatski napadač je prvo izjednačio u 22. nakon što je na drugoj strani pogodio Kim, a Igo Ekitike je donio preokret u finišu prvog poluvremena.

Uslijedila je reakcija Bajerna, golovi Daja Upamekana i Mihaela Olisea, ali favorit nije znao kako da sačuva prednost i osigura petu pobjedu u šampionatu.

Bajern dijeli prvo mjesto sa Lajpcigom, koji je bio bolji od Hajdenhajma uz pogodak Luja Opende, bod manje na trećem mjestu ima Ajntraht.