Prava reakcija: SC Derbi zaboravio Cibonu i rutinski odradio Zadar

„Studenti” upisali drugu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi

6874 pregleda1 komentar(a)

Fenomenalnu napadačku košarku su demonstrirali igrači SC Derbija, na taj način druga pobjeda u AdmiralBet ABA ligi nije mogla da izostane.

"Studenti" su u "Morači" nadigrali Zadar 86:62 u meču u kojem su bili u minusu samo u uvodnih minut i 45 sekundi kada su gosti poveli 2:0 i 4:2.

Sve nakon toga je bilo u ritmu izabranika Petra Mijovića koji su strpljivo gradili razliku, a otpor dalmatinske ekipe (koja u subotu dočekuje Budućnost Voli) dedfinitivno su slomili u trećoj četvrtini nakon koje su imali 16 poena prednosti - 64:48.

Čak 11 trojki iz 23 pokušaja je pogodio SC Derbi u prvih 30 minuta (do kraja ukupno 12), uglavnom su one bile iz čistih pozicija, dok je rival u šutu bio očajan - konačna razlika je bila neminovna.

Tako u posljednjih 10 minuta nije ni bilo uzbuđenja, a Derbi je pokazao pravu reakciju poslije poraza u Zagrebu od Cibone prije sedam dana kada je odigrao ispod očekivanja.

Derbi u subotu dočekuje Partizan (16 časova), uz Budućnost i Megu jedini tim sa maksimalnim učinkom poslije tri kola.

Igor Drobnjak je sa 17 koševa predvodio podgorički tim, Zoran Nikolić je dominirao u reketu sa 12, a istakli su se i Luka Bogavac 11, te Filip Anđušić i Emir Hadžibegović sa po 10...

Na drugoj strani se istakao Vladimir Mihailović - crnogorski reprezentativac je za 23 minuta imao 19 poena.

SC DERBI - ZADAR 86:62 (19:15, 21:15, 24:18, 22:14)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 550. Sudije: Jovčić (Srbija), Nikšić (Bosna i Hercegovina), Milojević (Srbija).

SC Derbi: Sudar, NIL 7 (2-1), Pavlićević, Anđušić 10, Bogdanović 2, HADŽIBEGOVIĆ 10 (2-1), VUČELJIĆ 7, Grbović 6, NIKOLIĆ 12, Drobnjak 17, BOGAVAC 11, Mirković 4.

Zadar: Mihailović 19 (6-6), VOL 7, Klarica, GEGIĆ 13 (4-3), Proleta, ŽGANEC 2, Mazalin 14 (5-4), Dundović, RAMLJAK 5, GILBERT 2 (2-2), Torbarina.