Prva crnogorska košarkaška liga: Slavili Sutjeska, Danilovgrad i Dečić

U Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi odigrane tri utakmice 2. kola

4004 pregleda0 komentar(a)
Filip Barović na utakmici sa Ibrom, Foto: KK Sutjeska

Košarkaši Sutjeske, Danilovgrada i Dečića slavili su na startu 2. kola Prve crnogorske košarkaške lige.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Ibar (88:80), Danilovgrad je na domaćem terenu savladao Šušanj (98:70), dok je Dečić u gostima savladao ekipu Vukovi Zeta (97:84).

Sutjeska je večeras u drugoj četvrtini, nakon poena Barovića prvi put stekla dvocifrenu prednost (45:35), a u finišu prvog dijela imala i maksimalnih 12 razlike - 47:35.

Ibar je u drugom poluvremenu, nakon trojke Kalića prišao na poen minusa (49:48), a uoči posljednje četvrtine je bilo plus pet za domaćina - 69:64.

Do kraja je Sutjeska sačuvala prednost i stigla do drugog trijumfa u domaćem šampionatu.

U ekipi Dragana Bajića je najefikasniji bio Barović sa 23 poena i osam skokova. Otašević je imao 15, Vebster 14, a Starovlah 12 poena.

Kod Ibra, kojeg vodi Zoran Glomazić, se istakao Knežević sa 16 poena i devet skokova. Nurković je dodao 14, Kalić 11, a Gutović 10.

A drugu pobjedu u ligi je ostvario i Dečić, koji je u Golubovcima bio bolji od ekipe Vukovi Zeta. Dećić je u 13. minutu imao prvo dvocifreno vođstvo (37:27) i vođstvo održavao sve do 26. minuta kada je Mišolić pogodio, a Vukovi izjednačili – 62:62.

Nakon toga je uslijedio odgovor gostiju - prvo je Marinović pogodio trojku, a onda je Koljević odveo Dečić na plus 10 (83:73), nakon čega je bilo i plus 16 (93:77).

Najefikasniji kod Dečića je bio Ivanović sa 26 poena, uz sedam asistencija i pet skokova, Marinović je dodao 23, uz osam uhvaćenih lopti. Koljević je postigao 21 poen, a imao je još sedam asistencija i šest skokova, dok je Bogojević upisao 14 poena i šest asistencija. Kod domaćih se istakao Otašević sa 27 poena, uz osam skokova, Mišolić je ubacio 18, a dvocifren je bio i Matanović (11).

Danilovgrad je bio ubjedljiv – već u prvoj četvrtini je postigao 33 poena, na poluvremenu je imao plus 16 (50:34), pa je u laganom ritmu došao do trijumfa.

Jovović je postigao 27 poena, uz pet asistencija i četiri skoka, Mugoša je dodao 16, Grgurović 13 (uz sedam skokova), a dvocifreni su bili još Perović i Tatar sa po 10 poena.

U gostujućoj ekipi se istakao Radović sa 16 poena. Kosović je meč završio sa 13 poena.

Prva crnogorska košarkaška liga - 2. kolo (subota)

Sutjeska - Ibar 88:80

Danilovgrad - Šušanj 98:70

Vukovi Zeta - Dečić 97:84