Teodo slavio u Herceg Novom, Podgorica na debiju Radovića savladala Lovćen, Kotor stigao do 2. pobjede

Odigrana tri meča 2. kola Prve crnogorske košarkaške lige

5126 pregleda1 komentar(a)
Vodio Teodo do pobjede: Nemanja Vranješ, Foto: MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

U Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi večeras su odigrana još tri meča - Teodo je u Herceg Novom savladao Primorje (74:67), Podgorica je na Cetinju pobijedila Lovćen (89:46), dok je Kotor na domaćem terenu savladao Milenijum (115:74).

Najviše uzbuđenja je bilo u Herceg Novom, gdje je Teodo nakon prekreta u drugom poluvremenu stigao do pobjede.

Poslije poena Kovačevića u drugoj četvrtini, Primorje je prvi put imalo deset poena prednosti (32:22), a nakon slobodnih bacanja Danilovića i plus 14 - 41:27.

Do kraja prvog poluvremena je Teodo smanjio na minus osam (41:33), a onda u nastavku, poslije poena Bakića i poveo - 45:43.

Nakon toga su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a Primorje je, četiri i po minuta prije kraja, stiglo do pet poena prednosti - 63:58. Tada je ekipa Dušana Dubljevića napravila seriju 9:0, povela 67:63 i stigla do druge pobjede u domaćem šampionatu. Sa druge strane, Primorje ima po pobjedu i poraz.

Nemanja Vranješ je bio najefikasniji kod Teoda sa 15 poena. Miloš Popović je imao dabl-dabl učinak od 13 poena i 17 skokova, a dvocifren je bio i Nikola Tadić sa 12 poena.

U timu Primorja Ognjen Čarapić je ubacio 17, Dejan Bijelić 14, a dvocifreni su bili još Leterens Rid sa 11 i Aleksandar Danilović sa 10 poena.

Do prve pobjede su stigli košarkaši Podgorice, koji su na debiju trenera Boška Radovića stigli do pobjede na Cetinju.

Podgorica je od sredine druge do sredine treće četvrtine napravila seriju 16:0, povela 51:25 i riješila pitanje pobjednika.

Podgorica je večeras nastupila bez Skota, a najefikasniji je bio Smit sa 12 poena, uz devet skokova. Živanović je 11, a Žižić 10 poena.

Kod Lovćena je najefikasniji bio Ratknić sa 11 poena.

Ubjedljiv je bio i Kotor, koji je nakon senzacije u Podgorici lako savladao Milenijum. Već na kraju prve četvrtine bilo je 31:14, čime je bilo jasno da će domaća ekipa stići do drugog trijumfa.

Kod Kotora još jednom je najefikasniji bio Jovanović sa19 poena. Mačić je dodao 18, a dvocifreni su bili još Kartalović sa 15, te Kostić i Marljukić sa po 12 poena. U timu Milenijuma najbolji je bio Marinović sa 23.

Prva crnogorska košarkaška liga - 2. kolo (subota)

Sutjeska - Ibar 88:80

Danilovgrad - Šušanj 98:70

Vukovi Zeta - Dečić 97:84