Teodo ubjedljivo poražen od Cedevite junior

Teodo izgubio 97:76

3159 pregleda3 komentar(a)

Košarkaši Teoda poraženi su večeras u Herceg Novom od Cedevite junior (97:76) u 3. kolu NLB ABA2 lige.

Tivaćnima je ovo treći poraz u regionalnom takmičenju, dok je hrvatska ekipa na skoru od dvije pobjede i jednog poraza.

Cedevita je povela 8:0, ali je Teodo u finišu prve i početkom druge četvrtine napravio seriju 9:0 i poveo 26:20.

Uslijedio je odgovor gostujuće ekipe, koja je izjednačila (26:26), a nakon poena Jelića povela 30:28 i na odmor otišla sa dva poena prednosti - 40:38.

Sredinom treće četvrtine poslije poena Vranješa, Teodo je imao dva poena minusa (51:49), a onda je uslijedio pad - gosti su napravili seriju 8:0, poveli 59:49, a nakon tri četvrtine imali 19 poena prednosti (73:54), pa je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najefikasniji kod Teoda je bio Evans sa 22 poena. Vranješ je imao 13, Popović 11, a Ilić 10.

Kod Cedevite junior se istakao Idi sa 26 poena.

U narednom kolu ove dvije ekipe će se sastati u Zagrebu.