Prvak Turske slavio u goleadi nad Elfsborgom, Bodo/Glimt iznenadio Bragu

Galatasaraj slavio, Braga poražena u 3. kolu Lige Evrope. Sjutra se u tom takmičenju igra 16 utakmica

2809 pregleda0 komentar(a)

Galatasaraj je opravdao ulogu favorita i slavio je u 3. kolu ige Evrope protiv švedskog Elfsborga - 4:3, ali se Braga "okliznula" na svom stadionu i poražena je od norveškog Bodo/Glimta. - 2:1.

Ostalih 16 utakmica 3. kruga biće odigrane sjutra.

Galatasara, činilo se da je rano riješio pitanje pobjednika na "Ali Sami Jenu", pošto je nakon gola Maura Ikardija u 28, u 39. minutu Patersonm pogodio svoju mrežu, a u 44. minutu Baris Jilmaz je pogodio za 3:0 na poluvremenu.

Ipak, gosti su brzo smanjili na gol zaostatka, jer su Hult u 58, i Baido sa penala u 65. minutu učinili da strepe navijači giganta sa Bosfora.

No, Akgun je u 83. minutu dao gol za 4:2, a gosti su samo uspjeli u drugom minutu nadoknade da ublaže poraz i to golom iz prvog dodira lopte rezerviste Johana Larsona.

Galatasaraj i Bodo/Glimt imaju po sedam bodova a Elfsborg i Braga po tri.

Norvežani su golom Evjena poveli u 53, da bi Niakate izjednačio u 64. minutu, ali je dobio crveni karton tri minuta kasnije.

Brojčanu nadmoć gosti su iskoristili da golom Nilesena u četvrtom minutu nadoknade dođu do nova tri boda.