Janković i Karabag nemoćni s desetoricom protiv velikana, pobjeda Rome

Liga Evrope (3. kolo)

2953 pregleda1 komentar(a)

Ajaks je prošao kroz Baku, a Karabag doživio treći poraz u Ligi Evrope.

Tim naših Marka Jankovića i Marka Vešovića (prvi je bio starter, drugi je van stroja zbog povrede) nije imao šansi u duelu sa velikanom, nakon što je od 15. minuta morao da igra s igračem manje.

Isključen je Brazilac Romao, a "kopljanici" su kasnije prilično lako stigli do trijumfa - bilo je 3:0, uz golove Tejlora, Veghorsta i Akpoma. Čak je domaćin posljednjih 20 minuta bio s devetoricom...

Ajaksu je ovo druga pobjeda, ima i remi, dok je Karabag u tri utakmice dao samo jedan, a primio osam pogodaka.

Janković je igrao do 84, nekoliko minuta ranije je dobio žuti karton.

Roma je imala problema sa Dinamom iz Kijeva na "Olimpiku", ali je stigla do prve pobjede, nakon remija i poraza...

Ekipi Ivana Jurića je bio dovoljan jedan gol, postigao ga je Dovbik iz penala.

Minimalne pobjede su ostvarili i Ajntraht i Ferencvaroš nad RFS-om odnosno Nicom, dok je Sosijedad bio bolji od Makabija Tel Aviva u Beogradu - 2:1.