Crnogorske fudbalerke poražene od Finske

Crna Gora izgubila 1:0

2526 pregleda0 komentar(a)

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od Finske 1:0, u utakmici prvog kola baraža za Evropsko prvenstvo.

Odlučujući pogodak postigla je Linda Saldstrom u trećem minutu.

Crnogorska selekcija je protiv favorizovanog rivala odigrala dobar meč, posebno u drugom poluvremenu, kada je i mogla do izjednačenja.

Najbolju priliku za izjednačenje imala je Armisa Kuč u 82. minutu, ali je u posljednjem trenutku izblokirana i lopta je završila u korneru.

Prilika je bila i u nastavku napada, ali je finska mreža ostala netaknuta.

Odličnu šansu imala je i Nađa Stanović u 60. minutu, ali je njen šut zaustavila finska golmanka.

Zanimljiv je bio i pokušaj loba Medine Dešić, ali je za malo bila neprecizna u 40. minutu.

Finska je u prvom poluvremenu bila bolji rival i imala nekoliko dobrih šansi, koje samo zahvaljujući odličnoj partiji golmanke Anastasije Krstović nijesu završile u golu.

Gošćama su u prvom dijelu opravdano poništena i dva gola zbog ofsajda, odnosno prekršaja u napadu.

Revanš je na programu 29. oktobra u Tampereu.

Crnogorska reprezentacija plasman u drugi uzastopni plej-of izborila je osvajanjem drugog mjesta u grupi C3, dok je Finska bila četvrta u grupi A4.