SC Derbi poslije velike borbe savladao FMP

Podgoričani upisali treći trijumf u AdmiralBet ABA ligi

8084 pregleda4 komentar(a)

Najavljivali su iz tabora SC Derbija da im je neophodan gotovo perfektan meč da bi savladali FMP - daleko su bili od perfekcije, ali pobjeda je upisana nakon velike borbe u dvorani „Morača” - 82:76.

„Studenti” su upisali treći trijumf u 6. kolu AdmiralBet ABA lige boljom igrom u drugom poluvremenu, a razlika u odnosu na prvo je bila mnogo bolja odbrana izabranika Petra Mijovića.

Derbi je u drugoj četvrtini primio 28 poena i na odmor pošao sa minus četiri (44:40), nije dobro krenuo ni u nastavku, ali je uveo meč u željeni ritam serijom 13:0 kojom je od 55:63 stigao do 68:63.

Bio je to period od pet minuta bez koša beogradske ekipe, dok je Derbi predvodio Igor Drobnjak koji je upisao osam poena, uz trojku Andrije Grbovića i dva slobodna bacanja Zorana Nikolića.

Podgoričani su sredinom posljednjeg perioda s nekoliko smušenih napada propustili priliku da se odlijepe, prije nego je uslijedila serija 7:0 protivnika - za 70:68.

Imali su potom „panteri” i napad (otvorenu trojku je promašio Danilo Tasić), da bi Luka Bogavac prvo ukrao loptu, a onda i uz faul položio - 71:70 na tri i po minuta do kraja.

Bio je FMP još dva puta na plus jedan (72:71 i 74:73), ali je konačan udarac zadao Derbi.

Grbović je trojkom vratio plus, a Erik Nil i Bogavac sa linije slobodnih bacanja odbranili prednost i veliku pobjedu.

Nil je sa 20 poena bio najefikasniji u SC Derbiju, jedan manje je imao Bogavac, Grbović 14, a Drobnjak 13... Tasić, bivši igrač Derbija, predvodio je FMP sa 23 pogotka.

SC DERBI - FMP 82:76 (21:16, 19:28, 20:19, 22:13)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 550. Sudije: Dragojević (Crna Gora), Porobić (Bosna i Hercegovina), Stefanović (Srbija).

SC Derbi: Sudar, NIL 20 (10-8), Pavlićević, Anđušić, Bogdanović, HADŽIBEGOVIĆ 5 (2-1), VUČELJIĆ 2, Grbović 14, Nikolić 4 (4-2), DROBNJAK 13 (4-4), BOGAVAC 19 (5-5), Mirković 5.

FMP: Rebec 11 (5-5), ŠARANOVIĆ 7, Simović 3, Tasić 23 (2-2), Gašić, Radosavljević 6 (4-4), Stanojević, STOJANOVIĆ 11 (4-3), NOVAK 2, KUZMIĆ, LAZAREVIĆ 13 (4-4), BARNA.