Demokrate: Marković komentariše bezbjednosnu situaciju, a za vrijeme njegovog premijerskom mandatu poginulo 96 građana

"I na sav taj crni bilans Marković je odgovorio rečenicom: 'poštene ljude niko ne ubija'. Time je, valjda, opravdao nepravdu koja je obojila njegovu vladavinu"

10367 pregleda17 komentar(a)
Foto: Demokratska Crna Gora

Zamislite ko se usudio da komentariše bezbjednosnu situaciju u Crnoj Gori – niko drugi nego Duško Marković, bivši premijer u čijem je mandatu 96 građana izgubilo živote, od čega 42 u krvavim obračunima kriminalaca, dok je šest nevinih prolaznika stradalo tek slučajno, saopšteno je iz Demokrata.

Stranka Evropskog progresa (SEP), čiji je Marković lider, ranije danas je saopštila da je situacija u Crnoj Gori došla do tačke u kojoj se građani osjećaju nesigurno, nebezbjedno i nezaštićeno.

"I na sav taj crni bilans Marković je odgovorio rečenicom: 'poštene ljude niko ne ubija'. Time je, valjda, opravdao nepravdu koja je obojila njegovu vladavinu. A i kako bi bilo drugačije od čovjeka koji je za šefa Uprave policije postavio svog prijatelja Veselina Veljovića, sada optuženog za dva krivična djela krijumčarenja, zloupotrebu službenog položaja, pranje novca i pripadnost kriminalnoj organizaciji. I danas Marković, bivši direktor ANB-a, se pravi da od ovoga ništa nije znao, da mu sve to 'nije poznato'", navodi se u saopštenju.

Iz Demokrata su kazali da je jasno da je Marković svjesno postavljao Veljovića, Zorana Lazovića i Slavka Stojanovića na ključne pozicije upravo zato što je znao "s kim su povezani, za koga rade i kakvu ulogu igraju".

"I zato nije čudo što Duško Marković, DPS i njihovi pomagači, koji su prodali narod za vlast, danas rade po nalogu mafije, čiji je cilj da sruše 44. Vladu Crne Gore da bi kriminalci ponovo preuzeli bezbjednosni sektor. Otuda i njihovi potpisi za puštanje na slobodu Zorana Lazovića i drugih visokorangiranih članova kriminalnih klanova. No, manje nas čude poraženi, oni su svoje odradili – čude nas oni koji danas s njima politički lešinare, a na čijem je kontu 11 ubijenih građana Cetinja, tuneli do depoa Višeg suda, bjekstvo Radoja Zvicera, Ljuba Milovića, Nebojše Bugarina, a za sve to vrijeme Zoran Lazović, u mandatu njihove Vlade ne samo da se slobodno šetao, već je i učestvovao po državnim priredbama, dok su cigarete umjesto u spalionicama završavale kod partijskih funkcionera", piše u saopštenju.

"Ili onog koji danas sprječava da se razriješi Milov general sa pozicije načelnika Generalštaba, a koji je uživao u luksuzu državnih vila u Budvi u toku turističke sezone, zahtijevajući specijalce snajperiste i specijalce ronioce, dok Policija kuburi sa nedostatkom kadrova, da za njim, dok se brčka u moru rone čak 56 puta – dok je Milo Đukanović to tražio svega pet puta za punih 30 godina. Ali ta vremena su prošla. I uzalud su im svi pokušaji da vrate mafiju na vlast – narod Crne Gore im neće pružiti drugu šansu", zaključuje se.