Dio građana Podgorice tvrdi: Tri puta veći računi za vodu

Stanari pojedinih zgrada tvrde da im je potrošnja bila manja usred ljeta, iz podgoričkog “Vodovoda” pozvali građane da podnesu prigovore

10558 pregleda15 komentar(a)
Stanarima nejasno kako su računi za vodu znatno veći u odnosu na septembar (ilustracija), Foto: Shutterstock

Stanari stambenog objekta Zetagradnje u Ulici II crnogorskog bataljona u podgoričkom naselju Zagorič tvrde da su im računi za vodu za prethodni mjesec znatno veći u odnosu na ljetnji period.

“Cijela zgrada ima problem. Dobili smo ogromne račune za vodu. Ispada da je svaki stan, u prosjeku, za oktobar potrošio od 30 do 40 kubika vode. To je baš nerealno”, rekao je jedan od stanara, dostavljajući “Vijestima” više svojih računa.

Istakao je da je njegov račun za septembar iznosi nešto više od sedam eura, što se, kako je pojasnio, “podudara sa činjeničnim stanjem i realnom potrošnjom za taj mjesec”.

“Međutim, račun za oktobar nam je trodupliran i on iznosi više od 21 euro. To nam nije jasno. Bavim se računarima, i uočavam velike nelogičnosti. Nije mi jasna ta razlika u računima. Račun za avgust iznosio je devet eura, što je okej, jer je ljeto, pa shvatam da je potrošnja bila veća”, kazao je on.

Iz podgoričkog “Vodovoda i kanalizacije”, na čijem je čelu Aleksandar Nišavić, kazali su da zgrada Zetagradnje u Ulici II crnogorskog bataljona ima tri ulaza, kao i da broji 190 stanova.

“U evidenciji za svih 190 stanova primijetili smo da oko 30 stanova ima potrošnju za desetak kubika veću od prosječne. Nemamo prijave kvarova na toj adresi za prethodni mjesec”, kazali su iz Vodovoda.

Savjetovali su stanarima tog stambenog objekta da provjere da li je potrošnja na brojilu “približno ista sa potrošnjom na računu”.

“Ukoliko je odstupanje veće, potrošač je u obavezi da podnese reklamaciju i da se ispita razlog uvećane potrošnje”, kazali su iz podgoričkog Vodovoda.

Direktor tog preduzeća je, gostujući u emisiji “Boje jutra”, prethodne sedmice kazao da će kubik vode u Podgorici, od 1. januara, biti skuplji za 41 odsto, odnosno 15 centi po kubiku.

Tako će, kako je on pojasnio, račun za vodu za domaćinstvo u prosjeku biti veći za euro i po do dva. Ta cijena, kazao je Nišavić, usklađena je sa metodologijom i odobrena od strane regulatorne agencije.