Milović: Bez DPS-a nema vlasti u Budvi, nikakve ucjene ne prihvatamo

“Naša kičma je nesalomiva. Ova noć je potvrdila ono što smo očekivali da je DPS nastavio trend rasta"

36157 pregleda33 komentar(a)
Iz izbornog štaba DPS-a, Foto: Vuk Lajović

Nosilac liste Demokratske partije socijalista (DPS) Nikola Milović poručio je da bez te partije nema formiranja stabilne vlasti u Budvi.

Kazao je da nikakva uslovljavanja neće prihvatiti, uz poruku da su partije koje čine Vladu doživjele potpuni slom u Budvi, te da je jedini izlaz vanredni parlamentarni izbori.

“Naša kičma je nesalomiva. Ova noć je potvrdila ono što smo očekivali da je DPS nastavio trend rasta. Podsjetiću vas, na izborima u maju osvojili smo 2.228 glasova, a večeras 2.522 glasa, osvojili smo 300 glasova više ili 15 odsto više. Trend rasta DPS je neumoljiv. Ali šta je još neumoljivo, vladine partije su doživjele potpuni slom u Budvi”, kazao je on

Kako je kazao, koalicija bivšeg Demokratskog fronta (DF), Demokrata i Pokreta Evropa sad (PES) osvojile su 12 od 33 mandata, dok su u maju imali 15 mandata.

"Ovi izbori, kao i oni u maju su pokazali da ova Vlada i parlamentarna većina nema legitimitet da upravlja državom”, poručio je Milović.

Naglašava da je izlaz iz ovakve situacije jasan.

"Kad Vlada ovako radikalno gubi povjerenje, jedino logično rješenje su vanredni parlamentarni izbori. Kao što sam rekao 26. maja, tako i večeras ponavljam bez DPS nema stabilne vlasti u Budvi. Ovo je pobjeda prave istinske, civilizovane i kulturne Budve i one za koju ćemo se boriti, gospostvenu Budvu”, kazao je on.

Upitan da li će DPS dati manjinsku podršku Đorđu Zenoviću ili Nikoli Jovanoviću, Milović je kazao da je dosta političarenja po Budvi.

"Ako ovaj grad i građani zaista istinski žele promjene, a to su pokazali večeras, onda ćemo kao odgovorni ljudi podijeliti odgovornost, dogovoriti se oko projekata i povezti Budvu putem napretka. Nikakvih uslovljavanja neće biti a naša se kičma savijati neće”, zaključio je Milović.

U budvanskom parlamentu ima 33 odbornička mjesta, pa je za formiranje vlasti potrebna većina od 17 odbornika.