Vremeplov: "Toplifikacija je rješenje"
U Vladinom Operativnom programu zaštite pljevaljske, usvojenom 1999, utvrđene su kratkoročne mjere koje su trebale biti realizovane do 2000, a dugoročne mjere zaštite do 2007
Intenzivna eksploatacija prirodnih resursa sa pljevaljskog područja bez preduzimanja mjera zaštite, dovela je do degradacije životne sredine.
Industrijska postrojenja u opštini označena su kao glavni uzročnici zagađenja životne sredine, a prije svih TE Pljevlja, Rudnik uglja, Građevinar i ostali čiji su proizvodni pogoni u blizini gradskog jezgra.
U Vladinom Operativnom programu zaštite pljevaljske, usvojenom 1999, utvrđene su kratkoročne mjere koje su trebale biti realizovane do 2000, a dugoročne mjere zaštite do 2007.
Gradonačelnik Pljevalja Radoman Gogić kazao je da bi se realizacijom tih mjera stanje djelimično popravilo, a posebno ako bi se realizovao projekat toplifikacije grada. Lokalna uprava je, kaže on, još 1998. uradila i platila kompletan projekt toplifikacije i dostavila ga svim nadležnim republičkim institucijama, ali do danas nisu dobili povratnu informaciju.
On je dodao da bi se realizacijom tog projekta u znatnoj mjeri popravilo stanje životne sredine u Pljevlji ma. Ugasilo bi se 40 postojećih kotlarnica i oko 5.000 individualnih ložišta.
( Arhiva "Vijesti" )