Sam protiv svih: Luka Dončić je najbrži revolveraš u Teksasu

Na manje od tri minuta do kraja, činilo se da se bliži kraj pobjedničkom nizu Mavsa na domaćem parketu, a onda je novajlija preuzeo stvar u svoje ruke

116 pregleda8 komentar(a)
luka dončić, Foto: Reuters
09.12.2018. 07:38h

Dalas Maveriksi slavili su u derbiju Teksasa protiv Hjustona 107-104, a Luka Dončić je domaćim navijačima priredio spektakl koji će dugo pamtiti.

Na manje od tri minuta do kraja, činilo se da se bliži kraj pobjedničkom nizu Mavsa na domaćem parketu, a onda je mladi Slovenac preuzeo stvar u svoje ruke.

Prvo je pri rezultatu 102-94 za goste pogodio prvu trojku na utakmici, zatim pogodio još dva šuta iza linije 7,25 i sa ukupno 11 vezanih poena u završnici potpuno nokautirao protivnika.

Dončić je utakmicu završio sa 21 poenom, sedam skokova i tri asistencije.

"Loše sam ušao meč, ali mi je Deandre rekao - glavu gore, glavu gore...", kazao je novinarima na parketu nakon utakmice.

Dalas je sada osmi na tabeli Zapadne konferencije sa 13 pobjeda i 11 poraza.

Denver Nagetsi poraženi su u Atlanti 106-98, uprkos vođstvu na poluvremenu. Nikola Jokić je upisao 24 poena, uz 11 skokova i sedam dodavanja.

Los Anđeles Klipersi su neočekivano poraženi na domaćem parketu od Majamija 121-98, dok je Boston protutnjao Čikagom - Seltiksi su slavili na gostovanju čak 133-77 i nanijeli Bulsima najteži poraz na domaćem parketu u klupskoj istoriji.

Ostali rezultati:

Indijana - Sakramento 107-97 Njujork - Bruklin 104-112 Klivlend - Vašington 116-101 Memfis - LA Lejkers 88-111 Portland - Minesota 113-105