Sudija oteo pobjedu Crnoj Gori, Bugari do boda iz nepostojećeg penala

Crna Gora vodila od 50. minuta sjajnim golom Stefana Mugoše, ali je u 82. izjednačio Todor Nedelev sa bijele tačke, iako je faul Vladimira Jovovića bio pola metra van šesnaesterca
30605 pregleda 46 komentar(a)
Stefan Mugoša daje gol za 0:1, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 22.03.2019. 17:29h

Na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, fudbaleri Crne Gore su remizirali na gostovanju Bugarskoj (1:1).

Domaći su imali više šansi, ali "sokoli" će biti tužniji, jer im je pobjeda praktično oteta.

Naime, Stefan Mugoša je u 50. minutu sjajnim golom donio prednost Crnoj Gori, koja je imala nekoliko kontri da riješi sve, ali je kažnjena pogotkom iz nepostojećeg penala.

Vladimir Jovović je u 81. minutu faulirao Stanislava Kostova pola metra van kaznenog prostora, ali je Francuz Rudi Bike pokazao na bijelu tačku.

Todor Nedelev je iskoristio poklon...

U sudijskoj nadoknadi su oba tima mogla do pobjede - Martin Minčev je u 91. minutu šutirao pored gola, a u 93. je šut Aleksandra Boljevića odbranio Nikolaj Mihajlov.

90
Kraj u Sofiji. Crna Gora je uzela bod, ali žaliće za još dva, jer je primila gol iz nepostojećeg penala. Faul Jovovića je bio van kaznenog prostora bar pola metra.
Whistle
90+3
Velika šansa za Aleksandra Boljevića nakon pasa Mirka Ivanića, ali brani Nikolaj Mihajlov.
Shot
90+1
Minčev je bio sam ispred Petkovića, ali je otišao iskosa i šutirao pored gola.
Shot
89
Nebojša Kosović je ušao umjesto Stefana Mugoše.
Substitute
89
Žuti karton za Aleksandra Boljevića, koji je faulom prekinuo kontru Bugara.
Yellow
87
Bugari su bolji nakon izjednačenja. Sada je pokušao Strahil Popov, ali je sa 20 metara šutirao preko gola.
Shot
82
Posljednja izmjena za Bugare, Minčev je ušao umjesto Deleva.
Substitute
82
Žuiti karton za naivnog Jovovića.
Yellow
82
Gol Todora Nedeleva! Bugarska je izjednačila iz nepostojećeg penala.
Goal
81
Penal za Bugare! Faul Vladimira Jovovića nad Kostovom je bio van šesnaesterca, ali je sudija pokazao na bijelu tačku.
79
Pokušao je Spas Delev atraktivno, makazicama, ali je lopta otišla nekoliko metara pored stative.
Shot
78
Vladimir Jovović je zamijenio umornog Marka Vešovića.
Substitute
77
Zicer za Ivelina Popova, ali je Danijel Petković sjajno izašao, zatvorio mu ugao i odbranio grudima.
Shot
72
Bugari prijete nakon duže vremena. Prvo je Vešović izbacio loptu u korner nakon centaršuta, a potom je KOstadinov šutirao pravo u Petkovića.
Shot
68
Čočev je dobio žuti karton zbog starta nad Markom Vešovićem, a izvukao je deblji kraj, jer se povrijedio.
Yellow
68
Druga izmjena kod Bugara. Izašao je povrijeđeni Čočev, ušao Slavčev.
Substitute
64
Aleksandar Boljević ulazi umjesto Marka Jankovića.
Substitute
63
Adam Marušić se obrukao. Uzeo je loptu na svojoj polovini, krenuo ka golu, ali je pokušao sve da završi sam, iako su on i Fatos Bećiraj bili u kontri dva na jedan.
61
Sve je moglo da bude riješeno. Nakon sjajne akcije Berćiraja i Jankovića, Ivanić je šutirao sa 15 metara, ali je lopta prošla pored stative. Bugari su ranjivi, pa je 55 sekundi kasnije šansu imao i Janković, ali je pretenciozno pokušao da lobuje Mihajlova.
Shot
57
Zaprijetila je Bugarska, ali je kapiten Ivelin Popov sa 25 metara šutirao preko gola.
Shot
50
Stefan Mugoša je igrač za velika djela! Napadač korejskog Inčona je predriblao dva igrača Bugarske i savršenim šutem lijevom nogom donio Crnoj Gori prednost u Sofiji.
Goal
45
Završeno je prvo poluvrijeme u Sofiji. Bugarska je bila bolja, dominirala je, imala više šansi, ali je najbolju propustio Mirko Ivanić u 18. minutu, kada je Nikolaj Mihajlov sjajno odbranio njegov šut.
Whistle
34
Žuti karton i za Popova.
Yellow
31
Šansa za Kostadinova, Petković odlično brani.
Shot
29
Opet griješi Vešović, ali srećom Popov gađa visoko preko gola. Sreća da "sokoli" igraju sa Bugarima, jer bi neka jača reprezentacija do sada iskoristila brojne kikseve...
Shot
26
Prvi žuti kartoni na utakmici, dobili su ih Fatos Bećiraj i Marko Simić.
Yellow
21
Sad i velika šansa za Bugarsku. Božikov je bio sam kao duh nakon kornera, šutirao glavom, ali je Vešović sa gol-linije izbacio loptu.
Shot
18
Velika šansa za Crnu Goru. Ivanić je nakon smušene reakcije odbrane domaćih izašao sam ispred golmana, šutirao ispod njega, ali je Mihajlov odbranio desnom nogom i prebacio loptu tik iznad prečke.
Shot
17
Vešović gubi loptu, odbrana spasava situaciju.
15
Opet prijeti Bugarska. Šutirao je Nedelev, lopta nije išla u gol, ali Tomašević nije htio da rizikuje i izbacio ju je u korner.
Shot
8
Prva šansa na utakmici. Zaprijetili su Bugari - Delev je šutirao, lopta je zakačila Tomaševića, a Petković je stigao do nje prije Ivanova.
Shot
Crnu Goru u Sofiji prati mala grupa najvatrenijih navijača
Crnu Goru u Sofiji prati mala grupa najvatrenijih navijača autor: Privatna galerija
1
Utakmica u Sofiji je počela sa minutom zakašnjenja. Crna Gora je u Bugarskoj jednom pobijedila, dva puta igrala neriješeno i jednom izgubila.
Whistle
0
Utakmica počinje za 45 minuta, selektori su odredili sastave. Za Bugarsku meč počinju Mihajlov - Strahil Popov, Božikov, Bodurov, Zanev - Kostadinov, Čočev - Ivanov, Nedelev, Delev - Ivelin Popov, a za Crnu Goru Petković - Marušić, Tomašević, Simić, Stojković - Vukčević, Ivanić - Janković, Vešović - Bećiraj, Mugoša.