Remi nade u Brestu

Iako je igrao bez pet standarnih prvotimki, tim Dragana Adžića je mogao i do pobjede na zatvaranju glavne faze Lige šampiona
4322 pregleda 0 komentar(a)
Imala odličnu rolu na poziciji srednjeg beka: Itana Grbić na prvoj utakmici sa Brestom, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 10.03.2019. 19:08h

Na oproštaju od glavne faze Lige šampiona, rukometašice Budućnosti su remizirale sa Brestom 22:22.

Na utakmici u kojoj nijedan tim nije imao više od dva razlike, bliže pobjedi su bile Podgoričanke, koje su pet i po minuta prije kraja povele 22:20.

Pri tom rezultatu su imale i napad, ali je 19-godišnja Branka Konatar, koja je prije toga postigla dva sjajna gola, promašila.

Konstans Moni je smanjila, a Ana Gros 47 sekundi prije kraja izjednačila.

Budućnost je imala posljednji napad, ali nije previše rizikovala, već je čuvala bod i u samom finišu pokušala da preko Premovićeve stigne do trijumfa. Nije uspjela...

Najtrofejniji crnogorski klub je još ranije obezbijedio 3. mjesto u grupi 1, a u četvrtfinalu će igrati sa Vajpersom. Prvi meč je 7. aprila u „Morači”, revanš u norveškom Kristijansandu vjerovatno šest dana kasnije.

U Francuskoj nisu igrale Milena Raičević i Dijana Ujkić, koje su zbog povreda završile sezone, te Đurđina Jauković, Darli Zokebi de Paula i Kristina Laslo, ali će one biti na raspolaganju Draganu Adžiću za dvomeč sa Vajpersom.

BREST - BUDUĆNOST 22:22 (13:13)

Brest - „Arena Brest”. Gledalaca: 2.995. Sudije: Bremer i Skovronek (Poljska). Sedmerci: Brest 4 (4), Budućnost 3 (3). Isključenja: Brest 4, Budućnost 6 minuta.

Brest: KINIJU (10 odbrana), Inijal, MONI 3, Tublan, TISIJE 4 (1), GROS 7 (3), Pino, Kopi 1, Pruvensije, POP-LAZIĆ 1, STOILJKOVIĆ 1, Fopa 2, L'Kalv, Bak 1, KOATANEA 1, Limal 1.

Budućnost: RAJČIĆ (12 odbrana), Babović, Konatar 2, A. BULATOVIĆ, Suslova, Godeč, Premović 3 (2), K. BULATOVIĆ 5 (1), BRNOVIĆ 4, N. BULATOVIĆ 2, Pavićević 1, Ramusović 1, Vukčević, GRBIĆ 4, PLETIKOSIĆ.