Đoković uz malo muke do trećeg kola mastersa u Majamiju

8905 pregleda 0 komentar(a)
Đoković, Foto: Geoff Burke/Reuters

Svjetski teniser broj jedan Novak Đoković uspješno je startovao na mastersu u Majamiju, pobjedom nad Bernardom Tomićem iz Australije, rezultatom 7:6, 6:2.

Đoković je ostvario šestu pobjedu nad Australijancem, iako u meču nije blisato.

Srpski teniser se mučio u prvom setu - u drugom gemu je propustio brejk šansu, a Tomić je već u narednom gemu uzeo brejk.

Međutim, Novak je veoma brzo da se regrupiše i, iako se činilo da će Tomić materijalizovati stečenu prednost, Đoković je uzvratio ribrejkom. Spasio je dvije gem lopte i svoju prvu priliku pretvorio u 3:3.

Tomić je tokom više od pola sata igre držao visok procenat prvog servisa i to mu je omogućilo da izdrži do taj brejka. U taj brejku Đoković je napravio dvije mini serije od po tri poena i poveo 1-0.

Srpski teniser je imao znatno lakši posao u drugom setu i završio posao za nešto više od 70 minuta igre.

Svjetski broj jedan će u trećoj rundi imati za rivala Federiko Delbonisa iz Argentine, koji je savladao Australijanca Džona Milmana.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 7,97 miliona dolara.