Ništa od brejka - Budućnost kasno shvatila da može da sruši šampiona

Crnogorski prvak u prvom meču polufinala AdmiralBet ABA lige poražen od Partizana u gostima 78:67

52118 pregleda 34 reakcija 34 komentar(a)
Joan Makundu na meču sa Partizanom, Foto: ABA/Dragana Stjepanović
Ažurirano: 30.04.2024. 21:07h
Završeno
20:39h

Beograd je još jednom nakon 10. oktobra 2020. ostao neosvojiva tvrđava, iako je sve možda moglo da bude i drugačije - samo da se Budućnost Volin ranije probudio i shvatio da može da sruši šampiona.

Ovako od brejka u polufinalu AdmiralBet ABA lige nije bilo ništa, aktuelni šampion je slavio sa 78:67, pa će "plavi" za sedam dana u "Morači" juriti trijumf kako bi seriju vratili u "Beogradsku arenu".

BUd

Od finiša prve četvrtine kada je semafor pokazivao 14:14 momci Andreja Žakelja konstantno su bili u minusu, početkom treće četvrtine Partizan je imao i velikih plus 18 (50:32), ali je Budućnost uvijek bila tu... Čekalo se samo da krene serija našeg prvaka.

Kako je vrijeme prolazilo sve je više izgledalo da "plavi" neće uspjeti ni da zaprijete, iako se šampion regiona nudio, a onda je konačno u finišu duela Budućnost počela da igra i pogađa...

Iako su "plavi" očajno šutirali trojke (u tom trenutku 20-3) proradio je Jogi Ferel, bio je precizan dva puta van linije 6,75, između je i Joan Makundu spektakularno zakucao, pa je rezultat na 69 sekundi bio 69:65 za domaćina.

Upravo sljedeći napad Partizana bio je šansa Budućnosti, ekipa Željka Obradovića nije ga odigrala dobro, ali je Kevin Panter pri šutu za tri poena iznudio faul Kenana Kamenjaša, nakon čega je bio i siguran sa penala - bio je to i kraj nadanja Petra Popovića i drugova.

Partizan - Budućnost Voli 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

Beograd - "Beogradska arena". Gledalaca: 10.197. Sudije: Pukl (Slovenija), Radojković, Mustapić (Hrvatska).

Partizan: Smit 9, LEDEJ15, Avramović 11 (4-4), Panter 11 (5-5), Smailagić 8 (1-1), NANELI 7, Trifunović, Anđušić, DOUŽER, PONJITKA 2 (3-2), KAMINSKI 13 (3-5), Kaboklo 2.

Budućnost Voli: Ilić, Megi 3, Frimen, SLAVKOVIĆ 5 (2-1), Makundu 14 (4-4), FEREL 13, DŽONS 2, TANASKOVIĆ 6 (2-1), Rajt 4, POPOVIĆ 5 (1-1), Pol 3 (2-1), Kamenjaš 12 (3-2).

20:35h

Kraj - Budućnost je čini se kasno shvatila da može da igra sa Partizanom, ništa od brejka u Beogradu (78:67).

Narednu šansu za pobjedu i povratak serije u Beograd "plavi" će imati 7. maja u "Morači".

20:31h

Šteta - loše je odigrao Partizan napad, ali je Kamenjaš napravio faul nad Panterom pri šutu za tri poena - kapiten "crno-bijelih" nije pogriješio (72:65).

20:29h

Nova trojka Ferela - Budućnost je potpuno u igri, 69:65, minut i devet sekundi je do kraja.

20:25h

Budućnost je minus sedam nakon trojke Ferela i paklenog zakucavanja Makundua (69:62).

20:22h

Tri minuta do kraja, Budućnost je na minus 10 (67:57). Mogli su "plavi" još da spuste prednost, ali je Makundu promašio šut za tri poena...

20:15h

Slična igra u četvrtoj četvrtini kao i tokom cijelog meča - Partizan ne blista, ali ni Budućnost koja nikako da iskoristi ne baš blistavu noć šampiona (64:51).

20:03h

Džejms Naneli je trojkom završio treću četvrtinu - u trenutku kad je Budućnost uhvatila kakav-takav ritam (59:47).

19:59h

Konačno prava reakcija - poenima Brendona Pola i Petra Popovića Budućnost je stigla na minus 10 (56:46), finiš je treće četvrtine.

19:53h

Održava Partizan veliku prednost, Budućnost nikako da se probudi - 56:40.

19:40h

Partizan je na startu treće četvrtine otišao na plus 15 nakon trojke Smajlagića (46:31), ubrzo i na 18 razlike (50:32) nakon prvih poena Kevina Pantera.

19:20h

Prvo poluvrijeme košem je zaključio Mekinli Rajt, plavi sa minus 12 idu na odmor (41:29).

Po šest poena za tim iz Podgorice ubacili su Makundu i Kenan Kamenjaš, na drugoj strani najefikasniji je Kaminski sa 11.

19:17h

Nikako Budućnost da sustigne Partizan, "crno-bijeli" su košem Alena Smajlagića i zakucavanjem Bruna Kabokla otišli na 41:27..

19:10h

Konačno Megi - trojka za 7:2 u drugoj četvrtini, Budućnost je na minus šest (29:23).

19:09h

Odlično Budućnost igra odbranu, Partizan je za više od više šest minuta u drugom kvartalu postigao samo dva poena - čeka se da krene i napada ekipe Andreja Žakelja.

19:05h

Nije naš prvak iskoristio loš period Partizana - prije svega zbog tri promašene trojke Flečera Megija u kratkom periodu (29:20). Četiri minuta je ostalo do kraja druge četvrtine.

18:59h

Novih deset minuta Budućnost je otvorila zakucavanjem Makundua poslije super asistencije Mekinlija Rajta. Nakon toga Francuz je promašio zicer, koji bi dotatno "istopio" prednost rivala, a potom i šut za tri poena.

18:53h

Kraj prve četvrtine, Budućnost je na minus 11 nakon što je Joan Makundu naivnim faulom častio domaćina slobodnim bacanjima na sekund do kraja ovog dijela (27:16).

Problem "plavih" je i Partizanov šut za tri poena, pošto je ekipa Željka Obradovića bila precizna van linije 6,75 četiri puta iz šest pokušaja.

18:48h

Za sada je Frenk Kaminski nerješiva enigma za Budućnost - centar Partizana ubacio je već 11 poena, uz 5-5 šut iz igre.

Domaćin je u seriji 8:0 i vodi 22:14 u finišu prve četvrtine.

18:43h

Dobra igra "plavih" - Petar Popović je pogodio uz dodatno bacanje, Ferel u posljednjim sekundama napada, dok je Nikola Tanasković zakucao, pa naš prvak prvi put vodi u sedmom minutu meča 12:11.