Još jedan derbi pripao Budućnosti: Pao i Mornar za skor 7-0

"Plavi" ostali jedini neporaženi tim u regionalnom takmičenju

13.12.2020. 21:04h
20:15h

Mornar vodi 57:53 na dva i po minuta prije kraja treće četvrtine.

20:14h

Kobs je spriječio pas, a onda pogodio u kontranapadu uz faul Seada Šehovića za 55:51. Potom se upisao i sa linije slobodnih bacanja - 55:52 za Mornar.

20:11h

Rid na jednoj, pa Bjelica na drugoj strani postižu lagane poene - 49:55.

20:09h

Mornar je ponovo na plus šest - 53:47.

20:07h

Kobs je postigao prve poene za domaćina u trećoj četvrtini - 49:45, onda je Rid smanjio na 49:47.

20:07h

Smit je lagano poentirao, pa Mornar ima plus šest 49:43.

20:05h

Bjelica je nadmudrio Danila Nikolića na niskom postu za 47:43 u korist Mornara.

20:04h

Počela je treća četvrtina napadom Budućnosti.

19:51h

Mornar je sredinom druge četvrtine vodio 15 poena razlike (36:21), a Budućnost reagovala serijom 17:0 i preokrenula.

Nakon 20 minuta, Barani imaju plus dva, a pogodili su ukupno šest trojki.

Pulen je sa osam koševa najefikasniji u Mornaru, isti učinak na drugoj strani imaju Kobs i Rid...

19:49h

Trojka Pulena na isteku prvog poluvremena - Mornar vodi 45:43.

19:48h

Opet vodi Budućnost - 41:40 - poslije poena Kobsa.

19:46h

Dela Vale je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 40:39.

19:44h

Gejbrijel je pogodio dva od tri slobodna bacanja. Mornar vodi 40:38 i ima napad.

19:42h

Epilog svega je - nesportski faulovi Ivanovića i Šehovića iz Budućnosti, te Gejbrijela iz Mornara zbog čarki pod košem "plavih".

19:40h

Gejbrijel je u kontranapadu pogodio uz faul Ivanovića za 38:38. Male čarke pod košem Budućnosti.

19:39h

Mornar se pogubio u napadu, Budućnost je u seriji 17:0 i ima napad.

19:39h

Vodi Budućnost, zakucao je Danilo Nikolić. Vodi Budućnost 38:36.

19:37h

Prva trojka Budućnosti za izjednačenje - Šehović je pogodio za 36:36. Serija Budućnost 15:0 za svega dva minuta i 40 sekundi i novi tajm-aut Pavićevića.

19:35h

Budućnost se potpuno vratila u meč - Ivanović je pogodio uz faul, a onda i dodatno slobodno bacanje za 36:33.

19:34h

Zoran Nikolić je iskoristio jedno bacanje, a onda je siguran sa penala bio Ivanović za 36:30. Serija Budućnosti 9:0.