Velika pobjeda "crvenih": Košarkaši napravili ogroman korak ka Mundobasketu

Crna Gora savladala Češku 65:56, iako je već od 4. minuta morala da igra bez Kendrika Perija

29618 pregleda19 komentar(a)
11.11.2022. 20:18h
19:16h

Češka je posljednji koš postigla na pet minuta i 38 sekundi do kraja druge četvrtine.

19:15h

Trojka Mihailovića za plus 12 - 36:24 vodi Crna Gora.

19:12h

Počelo je drugo poluvrijeme. Crna Gora vodi 33:24 nakon serije 10:0 u finišu druge četvrtine.

18:58h

Kraj poluvremena - 33:24 za Crnu Goru.

Serijom 10:0 naš tim je stekao lijepu prednost, Česi u posljednjih pet i po minuta nisu postigli koš.

Odbrana dobro funkcioniše, u napadu ima problema, ali ove utakmice se dobijaju čvrstinom.

Odlično je ulogu džokera imao Milutin Đukanović sa osam poena bez promašaja, Vladimir Mihailović je upisao sedam, žestoko se bore Zoran Nikolić, Dino Radončić...

Problem bi mogla da bude eventualna povreda Kendrika Perija, koji je igrao samo prva četiri minuta...

Izmjena: 19:12h
18:55h

Česi pet minuta bez koša, a Ilić pogađa iz teške pozicije za 33:24. Serija 10:0. Od 23:24 do 33:24.

18:52h

31:24, serija 8:0.

18:50h

Najljepša akcija, sjajni Zoran Nikolić u skoku, pa asistencija za Vučeljića, koji je efektno zakucao, 30:24, dva i po minuta do poluvremena.

18:49h

Češka ja na 42 odsto, Crna Gora na 38 odsto šuta iz igre...

18:48h

Haotični momenti, mnogo grešaka i promašaja sa obje strane, na kraju  je Radončić iz ofanzivnog skoka pogodio - 28:24.

18:46h

Druga trojka Đukanovića, osmi poen, 26:24.

18:45h

Gorostasni Balvin je ostao sam i zakucao, 23:24.

18:42h

Imali su Česi još jednu kontru, Radović je efektno blokirao Kizlinka, pa pogodio trojku, 23:22.

18:40h

Kontra Čeha, 20:22. Kizlink ima osam poena.

18:38h

Kizlink uz faul Đukanovića, nije iskoristio bacanje, 20:20.

18:38h

Đukanović sada asisitira, pogađa Radović, 20:18.

18:37h

18:15, Đukanović za tri, pet poena povratnika, ali uzvraća trojku Paliza, 18:18.

18:34h

15:15 poslije 10 minuta, sedam poena Mihailovića, dobra uloga Zorana Nikolića, čeka se Kendrik Peri, koji je igrao manje od četiri minuta.