Crnogorski košarkaši egzibicijom do plasmana na Mundobasket

Naši košarkaši nadigrali Češku 88:70 na kraju kvalifikacija

39335 pregleda54 komentar(a)
Kendrik Peri je odlično počeo meč i za šest minuta ubacio 10 poena, Foto: KSCG
26.02.2023. 20:50h
19:40h

Ušlo se u mirniju fazu meča, domaći rutinski održavaju prednost - 45:21 u 17. minutu.

19:35h

Crna Gora nastavlja da dominira, Nemanja Radović u 15. minutu donosi plus 25 (43:18).

19:33h

Pogledajte djelić atmosfere iz "Morače".

19:29h

Crna Gora će vjerovatno večeras postati 11. evropski putnik na Mundobasket, a 10. je Gruzija, koja je u nevjerovatnom trileru u Tbilisiju izgubila tri razlike od Islanda (80:77), tačno onoliko koliko je smjela.

"Ribari" zbog toga nisu nadmašili podvig Crne Gore iz 2019.

19:27h

Nakon 1. četvrtine je bilo plus 18 (32:14), Nikola Ivanović je trojkom u 12. minutu donio 21 razlike (37:16).

19:15h

Prve izmjene Boška Radovića - ulaze Nikola Ivanović i Nemanja Radović umjesto Perija i Nikolića u 8. minutu. Amerikanac je već ubacio 10 poena, Nikolić šest.

Petar Popović donosi rekordnih plus 18 (29:11), a Ronen Ginzburg na minut i 59 sekundi do kraja 1. četvrtine koristi i drugi, posljednji tajm-aut u 1. poluvremenu.

19:13h

Česi su potpuno pogubljeni u nestvarmoj atmosferi, a Aleksa Ilić je dobio krila i već "lupio" tri rampe.

Crna Gora vodi 26:9 na isteku 7. minuta, nakon alej-upa Peri - Nikolić.

19:09h

Tomaš Kizlink je iskoristio samo jedno od tri bacanja, a Crna Gora je nastavila tamo gdje je stala prije tajm-auta - Zoran Nikolić je pogodio za dva, Andrija Slavković za tri, a onda je Kendrik Peri ukrao loptu, iznudio nesportski faul i sa dva bacanja povisio na 19:5 poslije samo četiri minuta i 15 sekundi.

Ni to nije bilo sve, jer je Nikolić zakucao za 21:5.

19:05h

Crna Gora vodi 12:4, serija 10:0 i tajm-aut Čeha nakon nešto manje od tri minuta igre.

19:04h

Trojka Perija sa preko sedam metara, onda je pogodio i dva slobodna bacanja - 7:4 vodi Crna Gora.

19:02h

Češka vodi 4:2 nakon nešto manje od dva minuta igre.

19:00h

Počeo je meč u "Morači".

18:58h

Prvu petorku naše selekcije čine Kendrik Peri, Petar Popović, Andrija Slavković, Aleksa Ilić i Zoran Nikolić.

18:47h

Crnogorski košarkaši večeras jure drugi plasman na Svjetsko prvenstvo.

Rival u posljednjem meču kvalifikacija je Češka (19 sati), samo pobjeda u "Morači" garantuje izabranicima Boška Radovića odlazak na Mundobasket.

Istina, naš nacionalni tim bi i sa porazom mogao da osigura plasman, ali pod uslovom da Bosna i Hercegovina izgubi od Mađarske u gostima.

Crna Gora je prvu šansu za SP propustila u četvrtak u Tuzli protiv BiH koja je slavila 74:66 i ima isti učinak kao naša selekcija (šest pobjeda i pet poraza).