Crna Gora u velikom stilu završila Mundobasket

Košarkaška reprezentacija Crne Gore u posljednjem meču druge faze savladala Grčku 73:69

70276 pregleda89 komentar(a)
03.09.2023. 17:45h
11:08h

Do kraja poluvremena je skoro sedam minuta, a naša selekcija je već iskoristila bonus.

11:08h

Dobra igra Dubljevića ispod skoka, asistirao je Radoviću - 26:22.

11:06h

Odličan napad, lopta je brzo išla, Mihailović je bio sam i pogodio za tri - 24:20.

11:06h

Bohoridis pogađa trojku nakon ofnazivnog skoka, Grčka na minus 1 - 21:20.

11:03h

Na terenu je petorka koju čine Drobnjak, Mihailović, Slavković, Radović i Dubljević.

10:59h

Završena je prva četvrtina, Crna Gora od početka vodi, poslije poena Nikole Vučevića bilo je i plus 10 (15:5), a nakon 10 mintua rezultat je 19:14.

10:56h

Dobra odbrana Ivanovića, iznudio je faul u napadu, potom Slavković ispod koša neprecizan.

10:52h

Četiri vezana poena Grčke, prvi poeni Vokapa, Boško Radović traži minut odmora - 15:9.

10:51h

Osmi poen Vučevića, plus 10 za Crnu Goru - 15:5.

10:48h

Poeni Popovića iz kontre, sjajan početak - 13:5.

10:46h

Odličan početak Crne Gore, upisao se i Radončić - 9:3.

10:45h

Papanikolau vraća trojku - 5:3.

Odličan Vučević - 7:3.

10:45h

Trojka Ivanovića - 5:0.

10:43h

Loš napad, Marko Simonović nije na vrijeme šutirao, isteklo je vrijeme - 2:0.

Sa druge strane, Grci ne blistaju, tri minuta su bez poena.

10:42h

Dobra akcija i prvi poeni Nikole Vučevića - 2:0.

10:40h

Počela je utakmica.

10:36h

U sastavu Grčke nema Tanasisa Adetokunba.

10:34h

Petorka Grčke: Vokap, Rogavopulos, Moraitis, Papajanis i Papanikolau.

Petorka Crne Gore: Ivanović, Popović, Radončić, Simonović i Vučević.

10:13h

Kendrik Peri nije u sastavu zbog povrede leđa.

09:55h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore danas (10.40, prenos na TV Vijesti) protiv Grčke igra posljednji meč na Mundobasketu.

Naša selekcija je, kao i Grčka, izgubila šanse za četvrtfinale, ali bi, u slučaju trijumfa, nastup na prvenstvu završila između 9. i 12. pozicije.

Crna Gora završava istorijski nastup na Mundobasketu - prvi put je izborila drugu fazu, obezbijedila je kvalifikacije za Olimpijske igre, a pamtiće se i meč protiv Sjedinjenih Američkih Država.