„Lavice” loše krenule, pa se poigravale - plus 15 protiv Paragvaja

Tim Bojane Popović slavio 41:26, pa će bar dva boda prenijeti u glavnu fazu. Meč odluke u ponedjeljak protiv Mađarske, pobjeda otvara vrata četvrtfinala

32910 pregleda15 komentar(a)
Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa devet golova, Foto: IHF
02.12.2023. 20:43h
18:49h

Portiljo smanjuje, Jelena Despotović vraća plus dva - 18:16.

18:48h

Drugo poluvrijeme između stativa počinje najbolja igračica utakmice sa Kamerunom, Marta Batinović. Marina Rajčić je branila u 1. poluvremenu i zaustavila četiri šuta.

18:33h

Crna Gora je imala zicer za plus četiri, ali je Ivana Godeč promašila lob. Kazna je stigla - Bobadilja je uz zvuk sirene za kraj 1. poluvremena smanjila na 17:15.

18:31h

Paragvaj je prišao na minimalnu razliku preko Akunje, ali Ivana Godeč prekida neugodnu seriju - 16:14 u 28. minutu. Iz kontre je sigurna i Mugoša.

18:27h

Miskinić, Vergara i Kristaldo smanjuju na 15:13.

18:26h

Dijana Mugoša pogađa dva puta zaredom, Crna Gora opet ima rekordnih plus pet - 15:10 u 24. minutu.

18:25h

Akunja je smanjila iz sedmerca na 13:10 u 23. minutu.

18:24h

Portiljo je smanjila, a Pletikosić uzvratila iz „brzog centra” za 13:9 u 22. minutu.

18:23h

Insfran prekida niz „lavica” i smanjuje na 12:8 u 21. minutu.

18:22h

Itana Grbić je seriju produžila na 8:0, Crna Gora vodi 12:7.

18:21h

Prvi put na šampionatu se upisala Tatjana Brnović za 11:7 u 18. minutu. Usput je iznudila i isključenje.

18:20h

Treći gol Tanje Ivanović, peti uzastopni Crne Gore za 9:7. Šesti vezani, a i svoj šesti daje Ivona Pavićević.

18:18h

Prvo vođstvo donosi Ivona Pavićević, koja pogađa peti put za 8:7 u 16. minutu. Tajm-aut za Paragvaj.

18:16h

Matea Pletikosić je ušla umjesto Jelene Despotović i sjajno asistirala Ivoni Pavićević za 7:7 u 15. minutu.

18:16h

Tanja Ivanović je pogodila, Ivona Pavićević nije, ali Nina Bulatović iz kontre smanjuje na 7:6. Ona je i ukrala loptu i pogodila iz kontre.

18:12h

Jelena Despotović nije iskoristila zicer (treća odbrana Okampos), a Portiljo uzvraća „kokicom” za 7:4. Imale su Južnoamerikanke šansu da vrate rekordnih plus četiri u 12. minutu, ali je  Portiljo pogodila stativu iz sedmerca.

18:10h

Leiva je pogodila, ali Ivona Pavićević treći put pogađa za 4:6.

18:09h

Okampos je upisala drugu odbranu, zaustavila šut Jelene Despotović, ali je loptu uhvatila Ivona Pavićević i svojim drugim pogotkom smanjila na 5:3. Tatjana Brnović potom ne koristi kontru.