Euro 2024: Petarda Njemačke na startu - Škotska je bila lak zalogaj

Domaćin dominantan u prvom kolu Evropskog prvenstva

Subotnji program počinje u 15 sati - u grupi A se sastaju Mađarska i Švajcarska.

U grupi je u 18 časova na redu derbi između Španije i Hrvatske, u 21 počinje meč Italije i Albanije.

22:57h

Dominacija Njemačke u prvoj utakmici na Euru - savladala je Škotsku 5:1.

Pogađali su Virc, Musijala, Haverc iz penala, Filkrug i Džan, a jedini pogodak za Škote je takođe djelo "elfa" - mrežu Nojera je zatresao Ridiger.

22:53h

GOOOL! Njemačka je pogodila i peti put, sada je to uradio Džan.

Kraj meča, domaćin je deklasirao Škotsku na premijeri - 5:1

22:48h

Gotovo ni iz čega - Škotska je smanjila na 4:1 u 87. minutu.

Ridiger je zatresao sopstvenu mrežu nakon duela sa Mekenom.

Izmjena: 13:47h
22:38h

NJEMAČKA - ŠKOTSKA 5:1

Virc 10, Musijala 19, Haverc (penal) 45+1, Filkrug 68, Džan 90+4 - Ridiger (autogol) 87.

22:37h

Gol Filkruga uz mnogo sreće za 5:0, ali je poništen zbog ofsajda.

22:34h

Musijala je napustio teren uz ovacije - u igri je Miler, koji juri prvi gol na evropskim prvenstvima.

22:30h

GOOOOL! Samo pet minuta je trebalo Filkrugu da dođe do pogotka - 4:0 za Njemačku nakon projektila u mrežu Škotske napadača Borusije Dortmund.

22:23h

Toni Kros je bio nepogrješiv u prvom poluvremenu - sa 55 tačnih pasova.

22:19h

Prva šana u nastavku - Njemačka je mogla do novog pogotka, ali je Virc šutirao preko gola poslije odlične solo akcije Musijale.

22:14h

Njemačka dominira, ali ne forsira u prvih desetak minuta drugog dijela.

22:06h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:51h

Poluvrijeme u Minhenu - Njemačka vodi 3:0.

Savršeno izdanje domaćina i haotična predstavlja Škotske koja u prvih 45 minuta ni na jednom dijelu terena nije mogla da parira favoritu.

21:49h

GOOOOL! Njemačka vodi 3:0 - Haverc je pogodio iz penala, pa "elf" juri ka ubjedljivom trijumfu na startu Evropskog prvenstva.

21:45h

Penal za Njemačku, Gindogana je faulirao Portus i dobio direktan crveni karton.

21:43h

Mogla je Njemačka i do 3:0 - šut glavom Gindogana je zaustavio golman Gan.

21:30h

Totalna dominacija Njemačke, koja vodi 2:0 i kontroliše stvari na terenu - Škoti u prvih pola sata nisu pokazali ništa.

21:28h

Turpan je prvo dosudio penal nad Musijalom, kasnije je uz pomoć VAR-a korigovao odluku - biće slobodan udarac za Njemce jer je faul bio van kaznenog prostora.

21:22h

GOOOOL! Njemačka je na komotnih 2:0 poslije sjajne akcije Gindogana i Haverca koju je lako u pogodak pretvorio Musijala.

Furiozan početak domaćina Eura, Škoti ne djeluju kao tim koji može da ih ugrozi.

21:12h

GOOOOL! Vodi Njemačka od 10. minuta.

Pogodio je Virc, i to uz pomoć stative nakon udarca sa 18 metara. Pogodak aas Bajera pogledajte ovdje. Odličan početak favorita koji je na vrijeme otvorio protivnika...

Izmjena: 13:48h