EURO 2024, dan 5: Portugalci okrenuli Čehe u foto-finišu, Turska slomila hrabru Gruziju

Turska - Gruzija 3:1 i Portugal - Češka 2:1 u mečevima prvog kola grupe F

93738 pregleda9 komentar(a)
Konseisao pogađa za 2:1, Foto: Reuters
18.06.2024. 23:04h
19:24h

66. minut: GOOOOL - ponovo evrogol. Mladi maestro Reala Arda Guler "bombom" sa dvadesetak metara iskosa pogodio je dalji ugao Mamardašvijevog gola, Turska ponovo vodi (2:2).

Njegovu majstoriju pogledajte ovdje.

19:21h

62. minut: Opasan pokušaj Gruzije - najbolji igrač Gruzije Hviča Kvarackelija nije dobro zahvatio loptu na pet metara nakon ubacivanja Giorgija Citaišvilija.

19:15h

57. minut: Prvo uzbuđenje u drugom dijelu - Hakan Čalhanoglu je jako šutirao iz slobodnog udarca, ali bio je siguran Mamardašvili.

19:06h

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme...

18:47h

Kraj prvog poluvremena - sjajan fudbal u Dortmundu, Turska ima inicijativu, ali i Gruzija je konkretna (1:1).

18:38h

Pogledajte prva dva gola na meču - golčina Muldura i pogodak Mikaudatze

18:37h

35. minut: Još jednom je Mikautadze zaprijetio, ali je lopta otišla pored gola.

18:33h

32. minut: GOOOOOL, trenutak istorije za Gruziju i prvi gol na evropskim prvesntvima - strijelac za 1:1 bio je Žorž Mikautadze nakon ubacivanja Giorgija Kočorašvilija.

18:27h

26. minut: GOOOOL, tačnije golčina - Meret Muldur je iz voleja doveo Tursku u vođstvo.

Izmjena: 18:44h
18:13h

11. minut: Odgovorila je Gruzija - Anzor Mekvabišvili je opasno šutirao, a skrenutu loptu je odbranio Mert Gunor.

18:11h

10. minut: Velika šansa za Tursku - ponovo Ajhan. Fudbaler Galatasaraja je pogodio stativu

18:08h

5. minut: Prvu šansu imala je Turske - nakon kornera glavom je pokušao Kan Ajhan, ali je lopta otišla pored gola.

18:01h

1. minut: Počeo je meč u Dortmundu, atmosfera je kao da se igra u Istanbulu.

A, šou navijača Turske traje cijeli dan...

17:43h

Poznati su sastavi za današnji duel...

SASTAV TURSKE

SASTAV GRUZIJE

17:36h

Prvi meč petog dana Evropskog prvenstva sve je bliže, ali strasti na tribinima su več uzavrele.

Pred duel Gruzije i Turske u Dortmundu došlo je do sukoba između navijača dvije reprezentacije.

14:40h

Austrijski fudbaler Kevin Danso, na kojeg je naletio Kilijan Mbape i slomio nos, poželio je kapitenu Francuske brz oporavak.

Na sinoćnjoj utakmici Austrija - Francuskoj u prvom kolu Evropskog fudbalskom prvenstvu u Njemačkoj, Mbape je nosem udario Dansoa dok je pokušavao da glavom preuzme loptu.

"Nadam se da će se brzo vratiti na teren", napisao je Danso na francuskom na platformi Iks.

Danso je u istoj poruci na njemačkom komentarisao meč koji je Austrija izgubila rezultatom 1:0 za Francuze. Rekao je da je bila velika borba sa nesrećnim ishodom za njegov tim.

"Hvala na nevjerovatnoj podršci", rekao je on obraćajući se navijačima.

14:34h

Reprezentativac Srbije, Filip Kostić završio je učešće na Evropskom prvenstvu.

Kostić je protiv Engleske povrijedio ligamente koljena.

13:33h

Najava utakmice Turske i Gruzije.

12:16h

Hviča Kvarachelija je adut Gruzije: Da li će zvijezda Napolija danas zasijati?

11:14h

Hrvatski reprezentativac, Nikola Vlašić napustiće kamp reprezentacije i propustiti ostatak Evropskog prvenstva zbog povrede mišića, objavio je HNS.

"Vlašić se povrijedio na treningu, pa je sa doktorom Sašom Jankovićem danas obavio pregled magnetnom rezonancom na kojoj je ustanovljena manja ruptura mišića. Selektor Zlatko Dalić je u dogovoru s Vlašićem i medicinskim timom donio odluku da Nikola napusti kamp reprezentacije, jer mu povreda ne dopušta da tokom EURA konkuriše za utakmice", saopštio je HNS.