BLOG EURO 2024: Srbija eliminisana, istorijski uspjeh Slovenije, Danska i Engleska u osmini finala

Završeno treće kolo u grupi D - Austrija savladala Holandiju 3:2 i osvojila prvo mjesto u grupi. U drugom meču Francuska i Poljska igrali neriješeno 1-1. U grupi C obje utakmice završene 0:0, Srbija eliminisana, ostale tri reprezentacije prošle dalje

89932 pregleda100 komentar(a)
25.06.2024. 23:11h
21:20h

20. minut - lijepa kombinacija Engleske, ali je gol Sake poništen zbog ofsajda.

21:16h

Nema mnogo uzbuđenja na večerašnjim utakmicama.

21:04h

4. minut - prvi žuti karton, opomenut je Milenković.

21:01h

Počeli su odlučujući mečevi u grupi C.

20:37h

Francuska je danas u meču trećeg kola remizirala sa Poljskom - 1:1. "Trikolori" su se sa druge pozicije plasirali u osminu finala.

20:04h

Sastav Srbije za meč sa Danskom - nema Tadića, Vlahovića i Milinković-Savića.

20:00h

Mnogi stručnjaci su prije prvenstva prognozirali da bi Austrija mogla da bude prijatno iznenađenje.

19:53h

Završeni su mečevi u grupi D - Austrija je savladala Holandiju 3:2 i osvojila prvo mjesto u grupi.

Sa drugog mjesta u osminu finala ide Francuska koja je igrala neriješeno sa Poljskom - 1:1.

I Holandija će igrati u nokaut fazi, ali kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Izmjena: 20:00h
19:39h

81. minut - ponovo vodi sjajna Austrija - 3:2.

Gol je postigao Sabicer, zaspala je odbrana Holandije.

19:37h

79. minut - izjednačila je i Poljska protiv Francuske - 1:1.

Gol je iz penala postigao Levandovski. Ali, fudbaler Barselone je iskoristio drugu šansu - prvi penal je promašio, ali je izvođenje ponovljeno, jer Menjan nije bio na gol liniji. Potom je Levanovski bio sigurniji.

19:33h

75. minut - Holandija je izjednačila protiv Austrije preko Depaja - 2:2.

Gol je priznat nakon intervencije VAR-a, budući da je prethodno bio poništen, jer je arbitar mislio da je Depaj igrao rukom.

19:28h

Jedini način da se zaustavi Mbape.

19:17h

59. minut - ponovo vodi Austrija protiv Holandije (2:1), strijelac Šmid.

Sabicer je dugo čuvao loptu, pronašao Griliča koji je centrirao, a Šmid glavom zatresao mrežu.

19:14h

56. minut - vodi Francuska protiv Poljske 1:0, strijelac Kilijan Mbape iz penala.

Fudbaler Real Madrida je postigao prvi gol u karijeri na evropskim prvenstvima.

Prethodno je Dembele prevario i lako prošao Kiviora, koji ga je oborio.

19:12h

54. minut - šansa za Holandiju, Van Dajk je glavom, nakon kornera, šutirao preko gola.

19:08h

50. minut - dvije šanse za Mbapea u Dortmundu, Skorupski je začarao mrežu.

19:04h

47. minut - počelo je drugo poluvrijeme i na startu odmah gol - Holandija je izjednačila, strijelac Kodi Gakpo.

"Lale" su krenule u kontru, loptu je vukao Ćavi Simons, a onda asistirao Gakpu, koji je zatresao mrežu.

Trenutak kada je Gakpo postigao golfoto: Reuters