Diogo Košta zasijenio sjajnog Oblaka, Portugal penalima srušio hrabru Sloveniju, u četvrtfinalu protiv Francuske

Evropsko prvenstvo u fudbalu, poznata su tri četvrtfinalna para: Njemačka - Španija, Francuska - Portugal i Engleska - Švajcarska

95965 pregleda23 komentar(a)
02.07.2024. 00:01h
21:40h

Ronaldo je imao šasnsu da pogodi iz slobodnog udarca i zatrese mrežu i na šestom različitom evropskom prvenstvu, lopta je prohujala tik iznad prečke golmana Jana Oblaka.

21:26h

Pola sata igre u Frankfurtu, Slovenci su izdržali početni nalet rivala i sada puno lakše izlaze na kraj sa Portugalcima.

21:14h

Portugalci prijete na strartu, Slovenija se brani.

21:01h

Počeo je meč u Frankfurtu.

Izmjena: 21:16h
20:58h

Portugal ili Slovenija - sve je spremno za početak šestog meča osmine finala u Frankfurtu.

20:08h

Očekivana formacija Matjaža Keka, selektora Slovenije: Oblak na golu, Karničik, Drkušić, Bijol i Balkovec u posljednjoj liniji, Stojanović, Gnezda-Čerin, Elsnik i Mlakar na sredini i Šeško i Šporar u vrhu napada.

20:06h

Sastav Porugalaca: Košta na golu, Kanselo, Diaš, Pepe i Mendeš u posljednjoj liniji, Palinja, Vitinja i Bruno Fernandeš u veznom redu, Bernardo Silva, Leao i Kristijano Ronaldo u napadu.

20:05h

Portugal protiv Slovenije, šesti je meč osmine finala 17. Evropskog prvenstva. Duel na stadionu "Dojče bank park" u Frankfurtu počinje u 21 sat.

Izmjena: 20:59h
19:50h

Kraj utakmice: Francuska je u četvtfinalu Eura, savladala je Belgiju 1:0 - razliku je napravio autogol Fertongena u 85. minutu nakon šuta Kolo Muanija.

"Trikolori" će se za plasman u polufinale boriti sa pobjednikom večerašnjeg duela Portugala i Slovenije.

19:47h

Tri minuta sudijske nadoknade.

19:43h

GOOOOL! Vodi Francuska od 85. minuta - strijelac je Kolo Muani, koji je matirao Kastelsa uz pomoć Fertongena (1:0).

Napadač "trikolora" je čak želio i da asistira, ali je lopta zakačila iskusnog defanzivca, promijenila pravac i završila u mreži. Na kraju je upisan autogol Fertongenu.

19:39h

De Brujne je dočekao loptu u "svojoj zoni", na dvadesetak metara od gola Francuske - Menjan je ponovo bio na pravom mjestu.

19:35h

Mbape je bio u dobroj poziciji u 78. minutu, ali po ko zna koji put šut nekog od francuskih igrača je završio preko gola.

19:27h

Dobra akcija po lijevoj strani Belgijanaca, Lukaku je bio u poziciji za šut - oprezan je bio golman Francuske Menjan.

19:18h

Dešan je napravio izmjenu u napadu - umjesto Tirama je ušao Kolo Muani.

Promjena i kod Belgijanaca, Mangala je na terenu, izašao je Openda.

19:18h

Saliba je rizikovao i izgubio loptu, De Brujne u šansu lansirao Karaska, a Ernandes vjerovatno spasao Francusku...

19:11h

Mbape je opet prošao po lijevoj strani, nadmudrio je nekoliko igrača Belgije, a onda šutirao preko gola - Francuska bolja i na startu drugog poluvremena.