EURO 2024: Holandija preživjela Tursku - preokret za šest minuta za polufinale sa Engleskom

Poznati svi učesnici polufinala Evropskog prvenstva

76292 pregleda12 komentar(a)
06.07.2024. 22:58h
19:30h

75. minut - goooooool! Vodi Švajcarska 1:0, Embolo je pogodio, nakon što je propustio nekoliko šansi.

Fabijan Šar je ubacio loptu u kazneni prostor do Endoja koji je proslijedio u peterac, a Embolo je proslijedio u mrežu.

Potpuno zasluženo vođstvo Švajcarske.

19:22h

65. minuta je prošlo, bez izrazitih prilika, Englezi bez šuta u okvir gola.

19:12h

57. minut - još jedna šansa za Švajcarce - centaršut Rodrigesa, ali je Embolo slabo zahvatio loptu.

19:07h

51. minut - prvi šut u okvir gola, dobar potez Frojlera, koji je asistirao, ali je Embolo bio neprecizan.

19:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

18:45h

Kraj prvog poluvremena - 0:0.

18:36h

36. minut - šansa za Englesku, Belingem je pokušao atraktivno, ali bez opasnosti za Švajcarsku.

18:27h

28. minut - Saka pravi probleme Švajcarcima, ušao je u kazneni prostor, ubacio loptu u peterac, ali nikog nije bilo od igrača Albiona.

18:21h

22. minut - korner Tripijea, očajan udarac glavom Kejna.

18:13h

14. minut - Rajs je šutirao sa oko 25 metara, ali je blokiran.

18:09h

I princ Vilijam je na tribinama.

18:07h

8. minut - Endoj je lako izašao na kraj sa Tripijeom, ubacio loptu u peterac, ali je Mejnu otklonio opasnost.

18:04h

5. minut - opasan napad Švajcarske, Frojler je pokušao atraktivno petom, ali je zaustavljen.

18:03h

Garet Sautgejt 100. put u karijeri vodi Englesku.

18:00h

Počela je utakmica u Diseldorfu.

17:55h

Luis Figo je u Diseldorfu.

17:10h

Poznati su sastavi Engleske i Švajcarske.

Selektor Albiona Garet Sautgejt je promijenio formaciju, u odbrani će igrati sa trocijom - Kajlom Vokerom, Džonom Stounsom i Ezrom Konsom. Bekovi su Bukajo Saka i Kjeran Tripije, a iza Harija Kejna su ponovo povjerenje dobili Fil Foden i Džud Belingem.

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Konsa - Tripije, Mejnu, Rajs, Saka - Belingem, Foden - Kejn.

Kod Švajcaraca nije bilo iznenađenja: Zomer - Šer, Akanđi, Rodriges - Rider, Frojler, Džaka, Ebišer - Endoj, Embolo, Vargas.

Izmjena: 17:26h
16:26h

Selektor Njemačke, Julijan Nagelsman smatra da je njegova selekcija oštećena protiv Španije.

16:11h

Kristijano Ronaldo i Pepe su sinoć odigrali posljednju utakmicu u dresu Portugala na evropskim prvenstvima. Ali, još nije poznato da li su i završili reprezentatitvnu karijeru.

16:05h

Heroj Španije je Mikel Merino, koji je juče u produžecima positgao gol i donio pobjedu protiv Njemačke.

Zanimljivo, Merino je postigao gol na istom stadionu, na kojem je bio strijelac i njegov otac, na utakmici Štutgarta i Osasune, prije 33 godine.