Ljeto Mornara, ljeto crnogorskog fudbala - Barani kroz nezaboravnu dramu do nove istorijske stranice

"Mornari" nastavljaju evropsku bajku - momci Zorana Đuraškovića nakon što su gol za produžetke primili u 98. minutu, kroz penal-rulet prošli u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencije

127013 pregleda98 komentar(a)
01.08.2024. 00:17h
22:20h

74. minut: Nova izmjena kod Mornara, umjesto Jovana Baošića ušao je Velimir Ljutica.

22:08h

63. minut: Pao je Mornar u nastavku, pa Đurašković mora da mijenja - izlaze Balša Vukotić i Darko Zorić ušli su Ermin Seratlić i Marko Ćetković.

22:04h

59. minut: Radnički je sve opasniji, novu šansu je imao Vidosavljević, ali još jednom je sjajan na golu Popović.

22:00h

55. minut: Opasan je Matija Gluščević po desnoj strani, ali trenutno Popović nema mnogo problema sa njegovim udarcima.

21:57h

51. minut: Možda je ušao nakon povrede Dubljevića, ali Kiši je donio mnogo živosti u igru Mornara - sada se sjajno oslobodio čuvara i šutirao pored gola.

21:51h

Kreće drugih 45 minuta - može li Mornar do istorije?

21:34h

Završeno je prvo poluvrijeme - nije moglo ljepše, Mornar je "poništio" rezultat iz Kragujevca (1:0).

21:31h

45. minut: GOOOOOL - vodi Mornar, strijelac je Ondong-Mba. Napadač Mornara sjajnim trzajem glavom zatresao je mrežu nakon kornera Zorića.

21:20h

Lijepo fudbalsko veče na "DG areni" - jedina tribina koja je u upotrebi je puna. Navijači Mornara su u većini, dok Radnički ima podršku organizovane grupe koja je smještena takozvanom boksu.

21:18h

34. minut: Samo 60 sekundi trebalo je Kišiju da pokaže koliko može - sjajno je pobjegao defanzivcima Radničkom, opasno šutirao, ali je Lijeskić odbranio.

21:17h

33. minut: Mora Đurašković da mijenja, prinudno. Umjesto povrijeđenog Balše Dubljevića ušao Kotaro Kiši.

21:08h

23. minut: Još veća šansa na drugoj strani - Vidosavljević je pogodio prečku nakon kornera.

21:05h

20. minut: Velika šansa za Mornar - Vušurović je majstorski prošao po lijevoj strani, dobro i ubacio, ali je Šerbečić ispred Ondong-Mbe spasio praktično siguran gol.

20:57h

12. minut: Trenutak straha na "DG areni" - golman Popović je slabo procijenio let duge lopte, ali je nakon što ga je preskočila uspio da ukliza i spasi praktično čist gol.

Rizikovao je i crveni karton, ali na kraju se sve dobro završilo.

20:56h

11. minut: Pokušali su gosti, Vidosavljević je šutirao, ali previše slabo za Stefana Popovića.

20:52h

7. minut: Nešto bolje je Radnički ušao u meč, iako nije imao pravih šansi... Čeka se reakcija Mornara.

20:46h

1. minut: Krenuo je meč na "DG areni"...

20:36h

Najava današnjeg meča...

20:24h

Poznati su sastavi timova.

Zoran Đurašković se odlučio za sljedećih 11: Popović - Stevanović, Mitrović, Baošić, B. Vukotić - Kaluđerović, Dubljević, Đurišić - Zorić, Vušurović, Ondong-Mba.

Radnički: Ljeskić - Dodić, Šerbečić, Simović, Ćosić - Ristić, Aleksić, Zeljković - Bevis, Gluščević, Vidosavljević.

20:19h

Kako god da završi večerašnja utakmica, "mornari" su već uplovili u istoriju... Prvi put u Evropi, prva pobjeda i prva preskočena prepreka već su upisani - sada je pred njima još jedna šansa.

Mornar od 20.45 na "DG areni" dočekuje Radnički iz Kragujevca u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Prvi meč u Leskovcu završen je pobjedom predstavnika Srbije (1:0).