Evropski snovi srušeni u produžecima - Budućnost greškom oživjela CSKA 1948

"Plavo-bijeli" u 102. minutu primili gol koji ih je eliminisao iz Lige konferencije: Budućnost - CSKA 1948 1:1, prvi meč 0:1

103122 pregleda65 komentar(a)
Postigao drugi gol u Evropi: Vladimir Perišić na večerašnjem meču, Foto: FK Budućnost/Rusmin Radič
02.08.2024. 00:08h
22:04h

Krenulo je drugo poluvrijeme... Brnović je izvršio dvije izmjene - umjesto kapitena Grbića ušao je Vladimir Perišić, dok je Orahovca (mučila ga povreda) ušao Vladan Adžić.

21:48h

Kraj prvog poluvremena - Budućnost nije stigla do gola kojim bi poništila prednost CSKA 1948 iz prvog meča, ali na dobrom je putu da to učini u nastavku.

Tokom premijernih 45 minuta najopasniji u plavo-bijelom bio je Milan Vukotić koji je dva puta sjajno šutirao - najprije je njegov šut zaustavio Marinov, a potom ga spasila prečka.

Budućnost - CSKA 1948 0:0.

21:47h

45+2: Opasan pokušaj CSKA 1948 u finišu prvog dijela - Talis je šutirao po zemlji, ali Mijatović je još jednom pokazao zbog čega je "jedinica" Crne Gore.

21:31h

30. minut: Tresla se prečka na "DG areni" - još jedan odličan šut Vukotića, ali su Marinov i okvir gola spriječili Budućnost da povede.

21:28h

27. minut: Mogla je Budućnost do vođstva - Igor Ivanović je sjajno prošao Rajana Bidungu, dodao je do Milana Vukotića, koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Marinov lijepom intervencijom zaustavio njegov šut.

21:22h

22. minut: Zaprijetio je CSKA 1948 - kapiten Radoslav Kirilov je još jednom pokazao koliko je opasan, ubacio je sa lijeve strane, ali je u kaznenom prostoru "plavo-bijelih" slabo reagovao Birsent Karagaren.

21:20h

20. minut: Milan Mijatović praktično da nema posla, Budućnost je dosta konkretnija od rivala, ali čekaju se prave prilike.

21:10h

Utakmicu na "DG areni" prati i selektor Crne Gore Robert Prosinečki.

21:09h

9. minut: Prvi pokušaj Budućnosti - šutirao je Andrija Bulatović, ali je loptu u korner skrenuo jedan od defanzivaca CSKA 1948.

21:05h

5. minut: Još se čekaju šanse, ali Budućnost je od starta krenula sa željom da se nadigrava...

21:01h

1. minut: Krenuo je meč na "DG areni"...

20:57h

Ukoliko Budućnost preskoči večerašnji prepreku u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencije igraće protiv kiparskog Pafosa.

20:57h

Najava današnjeg meča...

20:35h

Trener Budućnosti Ivan Brnović odlučio se za očekivanih 11, pa je jedina promjena u odnosu na meč u Sofiji povratak štopera Ilije Serikova, koji prvi meč nije igrao jer nije dobio vizu.

Sastav Budućnosti: Mijatović - Grivić, Orahovac, Serikov, Gašević - A. Bulatović, Brnović - Vukotić, Ivanović, Grbić - I. Bulatović.

S druge strane, Valentin Iliev poslao je štopera Daskalova na poziciju zadnjeg veznog, što možda i dovoljno govori na koji način CSKA 1948 želi da igra u Podgorici.

Sastav CSKA 1948: Marinov - Furtado, Bidunga, Ivanov, Vasilev - Daskalov, Piščević - Karagaren, Talis, Kirilov - Ilievski.

Izmjena: 21:19h
20:32h

Dečić i Mornar čekaju Budućnost... Dva od tri crnogorska tima već su u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, a večeras će šansu da im se pridruži imati i naš najveći fudbalski klub.

"Plavo-bijeli" od 21 sat na "DG areni" napadaju CSKA 1948 i jure minus jedan (1:0) iz Sofije.

Momci Ivana Brnovića u glavnom gradu Bugarske su pokazali da mogu da igraju sa "armejcima", a večeras će to morati i da dokažu.