Debakl u Parizu, oproštaj od Igara - "ajkule" ponovo izgubile kad je bilo najvažnije

Meč za zaborav, turnir za zaborav - vaterpolisti Crne Gore poraženi od SAD (12:7) i prvi put u istoriji neće igrati u četvrtfinalu OI

133320 pregleda123 komentar(a)
Nemoć protiv SAD, Foto: Reuters
03.08.2024. 18:16h
16:58h

GOL, konačno - lijep udarac Vasilija Radovića. Može li Crna Gora da se probudi? (5:2)

16:55h

Nastavljaju momci Dejana Udovičića da tresu mrežu Dejana Lazovića - Ben Halok je pogodio (5:1).

16:52h

Završena je prva četvrtina, koja je bila za zaborav. Moraće momci Vladimira Gojkovića mnogo bolje u nastavku.

Crna Gora - SAD 1:4.

16:50h

Crna Gora ostaje bez Stefana Vidovića koji je isključen s pravom zamjene - crnogorskiu "broj sedam" je previše agresivno išao na jednog od igrača SAD.

16:49h

Ne pomaže ni tajm-aut, "ajkule" su potpuno bez ideje u napadu, dok odbrani nedostaje čvrstine sa prethodnih mečeva.

16:46h

Nastavlja se slaba igra, a reprezentacija SAD ne prašta - ponovo Daube (4:1).

Gojković je morao da traži tajm-aut.

16:44h

Slab start naše selekcije, Amerikanci su na plus dva - Maks Irving je pogodio za 3:1.

16:41h

Amerikanci ponovo vode, nakon što su iskoristili napad sa igračem više - pogodio je Hanes Daube.

16:40h

GOOOOOL - Miroslav Preković, sjajan gol napeg centra (1:1).

16:39h

Prvi gol na meču postiže SAD - strijelac je Rajder Dod.

16:38h

Prva dva napada "ajklule" su završile preko Đura Radovića, ali bez uspjeha.

16:37h

Kreće utakmica, Crna Gora ima prvi napad...

16:26h

Nije grupa u kojoj se nalazi Crna Gora, ali je rezultat zanimljiv - Australija nastavlja da dijeli lekcije vaterpolo velikanima.

Nakon pobjede nad Srbijom, "kenguri" su danas srušili i Mađarsku - 9:8.

U našoj grupi odigran je jedan meč - Hrvatska je savladala Grčku (14:13) iako je u posljednjoj četvrtini zbog brutalitija četiri minuta igrala sa igračem manje.

16:25h

16:10h

Tokom prva tri kola, u vaterpolo derbijima i protiv rivala koji su bili favoriti, "ajkule" nisu razočarale. Ipak, nije stigla pobjeda, a upravo će ona danas biti imperativ ako momci Vladimira Gojkovića žele da nastave olimpijskih san.

Vaterpolisti Crne Gore na Igrama u parizu od 16.35h igraju protiv Sjedinjenih Američkih Država - pobjeda otvara vrata četvrtfinala, poraz bi najvjerovatnije značio i oproštaj od Grada svjetlosti.