Istorija u Parizu, Novak Đoković stigao do zlata i osvojio sve što se može osvojiti

Đoković u finalu savladao Alkarasa 2:0 (7:6, 7:6). Srpski teniser bez izgubljenog seta stigao do zlata

80425 pregleda188 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters
04.08.2024. 17:20h
17:01h

Kraj u Parizu - Novak Đoković je po ko zna koji put ispisao stranice teniske istorije, savladao u finalu Olimpijskih igara Karlosa Alkarasa 2:0 (7:6, 7:6) i osvojio zlatnu medalju!

Stigao je Đoković do prve zlatne medalje na Igrama u karijeri i jedinog velikog trofeja koji mu je nedostajao da upotpuni kolekciju.

Osvojio je sve što se može osvojiti i potvrdio da je najbolji svih vremena!

Nakon bronze u Pekingu, te četvrtog mjesta u Londonu i Tokiju i ranog ispadanja u Riju, Novak Đoković je sezonu počeo sa samo jednim ciljem - da u Parizu osvoji zlatnu medalju.

A do nje je došao fantastičnom igrom u finalu - bio je ovo najbolji teniski meč ove sezone, Đoković i Alkaras su igrali savršen tenis, a na kraju je, nakon dva taj-brejka, slavio srpski teniser.

Prvi set je bio fenomenalan - Novaka na startu nije služio prvi servis, ali je do kraja meča procenat iznosio dobrih 69 odsto.

Prvu brejk loptu Đoković nije iskoristio u drugom gemu. A onda je, u četvrtom gemu, Đoković imao 0:40 i tri brejk lopte. Djelovalo je da će uspjeti da oduzme servis rivalu, ali se Alkaras izvukao.

U petom gemu je srpski teniser prvi put na meču morao da spašava brejk lopte. Potom je i u devetom Alkaras imao šansu da oduzme servis rivalu, ali je u tim momentima Đokovića služio prvi servis, pa je prvi set otišao u taj-brejk u kojem je Đoković stigao do vođstva.

Novak je furiozno otvorio drugi set. Prva dva servis gema je osvojio bez izgubljenog poena, ali je na startu propustio brejk loptu.

Bila je to jedina brejk lopta za oba tenisera u drugom setu. Pobjednika je odlučio taj-brejk u kojem je Novak Đoković stavio tačku.

Bronzanu medalju je osvojio Lorenco Muzeti, koji je u meču za treće mjesto pobijedio Feliksa Ože-Alijasima.

Izmjena: 17:20h
16:51h

Lak servis gem za Đokovića - 6:6.

Ponovo idemo u taj-brejk.

16:46h

Alkaras je osigurao taj-brejk, vodi 6:5.

Najlakši servis gem na meču za Španca, bez izgubljenog poena.

16:43h

Đoković lako dolazi do izjednačenja - 5:5.

16:37h

Karlos Alkaras vodi 5:4.

Imao je Španac 40:0, potom je Đoković izjednačio (40:40), a onda je, nakon duge razmjene, Alkaras osvojio sjajan poen, potom i gem.

Đoković servira za ostanak u drugom setu.

16:30h

Dolazi Đoković do izjednačenja - 4:4.

Prvi gem u drugom setu na Đokovićev servis u kojem je bilo neizvjesno, igralo se na razliku, a Novak je dobrim servisom stigao do izjednačenja.

16:23h

Vodi Alkaras 4:3.

Đoković je osvojio prvi poen u ovom gemu, a onda je Španac bio sigurniji, pa je stigao do novog vođstva.

16:19h

Završen je još jedan gem - Đoković je sigurno stigao do izjednačenja (3:3).

16:13h

Alkaras vodi 3:2, sačuvao je prednost, iako je Đoković u jednom trenutku zaprijetio.

16:08h

Siguran, odličan gem za Đokovića - 2:2.

Đoković bez izgubljenog poena u drugom setu na servis gemu.

16:04h

Propustio je Đoković priliku da dođe do brejka.

Imao je Novak 30:40, ali je Alkaras forhend dijagonalom spasao brejk loptu, potom stigao do vođstva - 2:1.

15:58h

Siguran prvi servis gem u drugom setu za Đokovića.

Bez izgubljenog poena Novak dolazi do 1:1.

15:55h

Završen je prvi gem u drugom setu, Alkaras vodi 1:0.

Alkaras je imao 40:0, Đoković izjednačio, ali nije mogao do brejka.

15:43h

Kraj fenomenalnog prvog seta - Novak Đoković vodi 1:0!

Odličan taj-brejk srpskog tenisera, nadmudrio je Đoković Alkarasa, slavio 7:3 i stigao do prvog seta!

15:31h

Izvukao se Karlos Alkaras - 6:6.

Imao je Đoković set loptu, ali je Španac imao dobar prvi servis, pa je odveo set u taj-brejk.

15:27h

Vodi Đoković 6:5, još jedan gem u kojem je srpski teniser dobro servirao.

15:22h

Dobar prvi servis Alkarasa - Španac je izjednačio (5:5).

Bilo je neizvjesno u ovom gemu, ali je Alkaras bio miran i ostao u prvom setu.

15:16h

Fenomenalan tenis u Parizu, fenomenalno finale!

Đoković je spasao pet brejk lopti i poveo 5:4.

Alkaras je imao 0:30, potom i 30:40, a onda je gem otišao na razliku - Alkaras je fenomenalno igrao, sjajno napadao, ali je Đoković dobrim servisima stigao do novog vođstva.

Alkaras svira za ostanak u setu.

15:01h

Alkaras je lako osvojio svoj servis gem, bez izgubljenog poena izjednačio - 4:4.

14:57h

Siguran servis gem Đokovića.

Srpski teniser je Alkrasu duplom servis greškom poklonio poen i lako stigao do 4:3.