Dečić minimalno izgubio u Finskoj i izborio atraktivan rezultat pred revanš

HJK Helsinki - Dečić Admirabet 1:0, golom Ervina u 49. minutu. Revanš je 15. avgusta u Podgorici

53775 pregleda35 komentar(a)
08.08.2024. 20:52h
18:45h

Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu, domaćin ima veći posjed, ali uglavom bezopasno napada.

18:30h

31. minut: Prvi žuti karton na meču, opomenut je Asmir Kajević.

18:22h

22. minut: Zatrsela se mreža HJK-a, ali je Kajević bio u ofsajdu prije pogotka glavom.

18:20h

20. minut: Sjajan udarac Argentinca iz redova Dečića, Lukasa Puleia, lopta je prohujala iznad prečke.

18:12h

12. minut: Sjajna šansa za Dečić, Striković je naletio na loptu nakon centaršuta Drešaja i šutirao glavom, tik pored stative.

18:09h

6. minut: Nakon dva pokušaja Kokčua iz HJK-a, uzvratio je Bojan Matić: prvi udarac na gol Tuzana, odbranio je golman domaćih Nijhuls.

18:06h

Počela je utakmica u Helsinkiju.

17:51h

Ovo je sastav domaćina, ekipe HJK-a koja je u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona senzacionalno eliminisana od litvanskog Panezivsa.

17:45h

Očekivan sastav izveo je trener Dečić AdmiralBeta Milorad Peković.

Nikić na golu, Drešaj, Milić, Tomašević i Malešević u posljednjoj liniji, Čagas i Sekulović kao dva zadnja vezna, Kajević, Puleio i Striković kao ofanzivna trojka, iza jedinog klasičnog napadača, Matića.

Formacijski, prema zvaničnom sajtu Uefe, to izgleda ovako:

17:42h

Najava današnjeg meča...

17:35h

Vrijeme je za novi evropski izazov Dečić AdmiralBeta.

Šampion Crne Gore nije opravdao očekivanja na debiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv prvaka Velsa TNS-a, ali je sve ispravio sjajnim izdanjem i prolaskom protiv šampiona Gruzije Dinamo Batumija u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tuzani su osigurali treću rundu i danas su na ozbiljnom testu u Helsinkiju, protiv prvaka Finske HJK-a. Utakmica na "Bolt areni", kapaciteta nešto preko 10 hiljada stolica, počinje u 18 sati.

Vrijeme - idealno za igru na sjeveru Evrope, nešto malo preko 20 stepeni, uz sunčano vrijeme.

Izmjena: 17:51h