Prekidi kobni na Islandu: Poraz Crne Gore na startu Lige nacija

Crna Gora izgubila od Islanda 2:0. U narednom kolu, naša selekcija u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću igra protiv Velsa

37093 pregleda74 komentar(a)
06.09.2024. 22:44h
21:05h

19. minut - kombinacija Jovovića i Krstovića, šut napadača Lećea, Crna Gora je dobila korner.

20:57h

12. minut - prva prilika za Crnu Goru. Loša procjena Tomasona nakon duge lopte Mijatovića, Osmajić je bio u prilici, šutirao, ali je pogodio spoljni dio mreže.

20:53h

8. minut - korner za Islanđane, potom gužva u šesnaestercu, ali se naša selekcija uspješno odbranila.

20:46h

Počeo je meč na Islandu.

19:38h

Poznati su i sastavi - Prosinečki je juče u startnoj postavi najavio Vešovića, ali je umjesto njega na terenu od početka Marko Vukčević.

Island: Valdimarson - Sampsted, Gretarson, Hermanson, Tomason - Anderson, Tordarson, Gudmundson - Torsteinson, Oskarson, Sigurdson.

Crna Gora: Mijatović - Radunović, Rubežić, Tući, Vukčević - Brnović, Eraković - Marušić, Jovović, Osmajić - Krstović.

Izmjena: 20:06h
19:34h

Četvrto izdanje Lige nacija fudbalska reprezentacija Crne Gore počinje večeras, gostovanjem Islandu - meč u Rejkjaviku na stadionu “Laugardalsvolur” počinje u 20:45.

Biće ovo prvi takmičarski meč od dolaska Roberta Prosinečkog, koji je u februaru imenovan za selektora "sokola". Sa Prosinečkim na klupi Crna Gora je u martovskom ciklusu, u prijateljskim mečevima savladala Bjelorusiju i Sjevernu Makedoniju, dok je u junu, takođe u prijateljskim duelima, izgubila od Belgije i Gruzije.

Crna Gora je večeras bez Stefana Savića, Igora Vujačića, Marka Jankovića, Edvina Kuča, Marka Bakića i 18-godišnjeg Vasilija Adžića.

U drugom meču grupe 4 Vels će ugostiti Tursku.

Najavu utakmice Islanda i Crne Gore pročitajte ovdje.