Tri minuta pakla, pa serija promašaja - Crna Gora nije mogla do preokreta u noći za Matiju

Fudbaleri Crne Gore poraženi od Velsa (2:1) u 2. kolu Lige nacija

75336 pregleda126 komentar(a)
Aplauz za Matiju Šarkića na startu meča u Nikšiću., Foto: Reuters
09.09.2024. 22:56h
21:04h

17. minut: Nakon šoka, sve bolje igra "sokola" - pokušao je Jovović sa dvadesetak metara.

21:01h

14. minut: Kakva majstorija Jovetića i kakva šteta što njegova lopta sa centra nije završila u golu, već je zatresla prečku.

20:55h

8. minut: Konačno je počela da igra Crna Gora - Stefan Mugoša je sa desne strane pronašao Krstović, a napadač Lećea je iz prve šutirao pored gola.

20:50h

3. minut: Nestvarne scene u Nikšiću, Vels već vodi 2:0 - sjajan gol postigao je Hari Vilson.

20:48h

1. minut: Kakav šok u Nikšiću - nakon neviđene pometnje u našoj odbrani, Rubežić je u želji da izbaci loptu pogodio Miloš Brnovića, ona se odbila do Mura koji nije pogriješio.

20:47h

1. minut: Počeo je meč u kišnom Nikšiću - sokoli igraju za Matiju i prvu pobjedu u Ligi nacija.

20:31h

Možda nije bilo planirano, ali jubilarnu 150. utakmicu reprezentacija Crne Gore će odigrati u Nikšiću.

Stadion kraj Bistrice bez obzira na veliku kišu spreman je za spektakl...

20:20h

Utakmica u Nikšiću biće posebno emotivna, kao prva koju će Crna Gora igrati pred svojim navijačima bez Matije Šarkića.

Navijači su za našeg golmana, koji je preminuo u junu, spremili i transparent, a čula su se i skandiranja: "Igrajte za Matiju".

19:55h

Poznat je i sastav Velsa - i Kreg Belami je promijenio petoricu u odnosu na meč sa Turskom (0:0).

Iz ekipe su ispali golman Dei Vord, zatim Džordan Džejms, Aron Ramzi, Sorba Tomas i Brenan Džonson.

Novo ime u napadu "zmajeva" je Luis Kumas, veliki talenat velškog fudbala, koji na pozajmici iz Liverpula igra u Stouku.

SASTAV VELSA: Darlou - Mefam, Rodon, Dejvis - Kuper, Ampadu, Roberts, N. Vilijams - Kumas, Vilson, Mur.

19:41h

Poznat je i sastav Crne Gore, a selektor Robert Prosinečki promijenio je čak petoricu igrača u odnosu na meč koji su "sokoli" u petak izgubili na Islandu.

Nova imena su Nikola Šipčić na poziciji štopera, zatim poziciju lijevog beka zauzeo je Andrija Vukčević, dok bi kapiten Stevan Jovetić trebalo da igra odmah iz napadača - Krstovića (igrao u Rejkjaviku) i Stefana Mugoše.

Novost u ofanzivi je i na desnoj strani gdje će igrati Driton Camaj.

SASTAV CRNE GORE: Mijatović - Marušić, Rubežić, Šipčić, A. Vukčević - Brnović, Jovović - Camaj, Joveti, Mugoša - Krstović.

Izmjena: 19:49h