EURO 2024: Impresivna Španija u osmini finala, Engleska razočarala, Srbija se provukla protiv Slovenije

Završen sedmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

114269 pregleda 66 reakcija 66 komentar(a)
Završeno
22:55h

Španija je upisala drugu pobjedu na Euru, slavila je i u drugom derbiju grupe B i kolo prije kraja osigurala prvo mjesto i plasman u osminu finala.

"Crvena furija" se naigrala fudbala i savladala velikog rivala Italiju - bilo je 1:0 uz desetak šansi pred golom Điđa Donarume kojem je na kraju presudio saigrač.

Jedini pogodak je djelo defanzivca "azura" Rikarda Kalafjorija koji nije imao sreće poslije centaršuta Nika Vilijamsa u 55. minutu, ali je opštui utisak da je Španija ovaj meč morala da dobije...

Ranije danas je u grupi C Engleska remizirala sa Danskom (1:1), isti rezultat je viđen i u duelu Slovenije i Srbije.

Tako sva četiri tima mogu do osmine finala pred posljednjih 90 minuta.

22:52h

Kraj utakmice - Španija je savladala Italiju 1:0 i pridružila se Njemačkoj u osmini finala Eura.

22:48h

Četiri minuta sudijske nadoknade.

22:46h

Italija je agilnija u finišu, ali i dalje bez šanse.

22:35h

Kraj za neuhvatljivog Vilijamsa, kraj i za Moratu - ušli su Ajose Peres i Ojarzabal na nešto više od 10 minuta do kraja.

Kod Italijana je Raspadori zamijenio Pelegrinija.

22:30h

Vilijams igra sjajan meč, fali mu samo gol da ga kompletira - bio je blizu u 70. minutu, ali je prečka sačuvala Italiju.

Prve izmjene kod Španaca - umjesto Pedrija i Jamala na terenu su Baena i Feran Tores.

Izmjena: 13:17h
22:21h

Nove promjene u Italiji: Skamaka i Kjeza su izašli, na terenu su Retegi i Zakanji.

22:16h

Moglo je da bude i 2:0 - Kambijazo je sa gol linije odbranio šut Le Normana.

22:12h

GOOOOL! Konačno je Španija dobila ono što je zaslužila - povela je protiv Italije i to je uradila zahvaljujući autogolu.

Postigao ga je Kalafjori u 55. minutu poslije centaršuta Vilijamsa i reakcije Morate.

22:10h

Nova prilika za Španiju - opet je do gola mogao Pedri, ali je loše šutirao sa svega šest metara poslije pasa Kukurelje.

Izmjena: 13:18h
22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme. Spaleti je napravio dvije izmjene, obje u veznom redu - umjesto Žoržinja i Fratezija na terenu su Kristante i Kambijazo.

Kristante je nakon samo dvadesetak minuta dobio žuti karton zbog faula nad Rodrijem.

21:49h

Kraj prvog poluvremena - nema golova.

Španija je dominirala, imala devet šuteva i apsolutno kontrolisala stvari na terenu - najbolje šanse su propustili Pedri, Vilijams i Morata...

21:46h

Napokon nešto i od Italije - Kjeza je pokušao poslije kontranapada, ali visoko preko prečke.

21:29h

Spektakularan fudbal Španije u prvih pola sata - pravo je čudo kako je i dalje 0:0.

21:25h

Jamal je prošao nekoliko igrača Italije, lopta je došla do Morate kojeg je zaustavio Donaruma.

Italijanski golman se potom istakao i kod projektila sa 25 metara koji je poslao Ruis.

21:11h

Još jedan zicer su imali Španci - sada je Vilijams šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Morate.

21:02h

Velika šansa za Španiju već u 2. minutu.

Vilijams je probio Di Lorenca, centrirao, a omaleni Pedri glavom šutirao - Donaruma je odbranio.

Izmjena: 21:59h
21:01h

Počeo je veliki derbi u Gelzenkirhenu u kojem bi pobjednik osigurao prvo mjesto i plasman u osminu finala.