EURO 2024 Bez golova nakon 49 mečeva - remi Holandije i Francuske; Austrija prebrza za Poljsku, Ukrajina se probudila

Osmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

94634 pregleda 5 komentar(a)
Najbolja šansa na meču Holandije i Francuske: Rabio je izabrao da asistira Grizmanu umjesto da postigne gol, Foto: Reuters
Završeno
22:58h

Grupa E

Holandija - Francuska 0:0

Poljska - Austrija 1:3

Pjontek 30 - Trauner 9, Baumgartner 67, Arnautović (pen) 78.

Grupa D

Slovačka - Ukrajina 1:2

Šranc 17 - Šaparenko 54, Jaremčuk 80.

Izmjena: 23:41h
22:57h

Završen je još jedan dan na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj - Ukrajina je "okrenula" Slovačku i upisala prvi trijumf na turniru, Austrija je pokazala da je mnogo bolja od Poljske (3:1), dok su prvi meč bez golova na ovom Euru odigrali Holandija i Francuska.

22:54h

Kraj - prvi meč bez golova na ovom šampionatu i prvi poslije 49 utakmica na posljednja dva Eura, Holandija - Francuska 0:0.

22:28h

69. minut: Konačno se zatresla mreža, ali je VAR poništio gol Ćavija Simonsa za Holandiju, jer je Damfris stajao blizu Manjana - nakon dugog razmišljanja sudije su procijenile je da je bek "lala" smetao golmanu Francuske.

22:26h

68. minut: I dembele je pokušao - Holandija ne postoji u drugom dijelu.

22:23h

65. minut: Velika šansa za Grizmana - N'Golo Kante ga je pronašao na pet metara od gola, ali je napadač "galskih pjetlova" slabo reagovao, a Ferbrugen uspio da sačuva mrežu Holandije.

22:21h

63. minut: Opasan je vicešampion svijeta - Orelijen Čuameni je iz odlične pozicije šutirao glavom preko gola, nakon nove dobre lopte Dembelea.

22:15h

57. minut: Bez previše uzbuđena u drugom dijelu - jedinu koliko-toliko opasnu šansu imao je Rabio nakon ubacivanja Dembelea, ali je šutirao visoko iznad gola.

22:06h

46. minut: Krenulo je drugih 45 minuta...

23fr32r34
21:48h

Završeno je prvo poluvrijeme - bilo je šansi na obje strane, opasnija je bila Francuska, ali ostalo je 0:0

21:45h

43. minut: Nešto mirniji drugi dio prvog poluvremena, a internet je "eksplodirao" nakon šanse Rabioa i Grizmana.

Pogledajte neke od mimova...

21:30h

28. minut: Novi pokušaj Francuske - Markus Tiram je pokušao majstorski da pogodi iskosa, ali je lopta otišla preko gola.

21:18h

16. minut: Nema golova još, ali ima šansi - sada na drugoj strani. Kodi Gakpo je odlično ušao sa lijeve strane, šutirao desnom nogom, ali je Menjan još jednom bio odličan.

21:16h

14. minut: Nove dvije velike šanse za "trikolore" - najprije je Adrijen Rabio u situaciji kada je ispred sebe imao samo Ferbrugena pokušao da doda Grizmanu i pogriješio, da bi potom upravo "sedmica" Francuske iz dobre situacije šutirala pored gola.

Izmjena: 13:12h
21:06h

4. minut: Sjajno je počeo evropski klasik - na drugoj strani opasno je šutirao Antoan Grizman, ali je na Bart Ferbrugen odbranio.

21:03h

1. minut: Odmah šansa za Holandiju - Džeremi Frimpong bio je neuhvatljiv za odbranu Francuske, šutirao je iskosa, ali je Majk Menjan bio siguran.

21:02h

1. minut: Krenuo je meč na "RB Areni" - Holandija ili Francuska?