EURO 2024: Belgija pokazala snagu, Portugal u osmini finala, Gruzija osvojila istorijski bod

Evropsko prvenstvo u fudbalu

100207 pregleda 7 komentar(a)
Završeno
22:53h

Belgijanci su reagovali poslije šokantnog poraza od Slovačke na startu i pokazali koliko mogu u duelu sa Rumunijom.

Slavili su 2:0, a da Romelu Lukaku ima više sreće i da je malo precizniji - vjerovatno bi tim Domenika Tedeska sada bio jedan od najvećih favorita da ide do kraja na Euru.

U Kelnu protiv Rumuna su "đavolima" za pobjedu bili dovoljni pogoci vezista - Juri Tilemans se upisao nakon 74 sekunde, a u 80. minutu je tačku na trijumf stavio Kevin de Brujne.

Sva tri tima u grupi E pred posljednje kolo imaju po tri boda: Belgija se sastaje sa Ukrajinom, dok Rumune čeka okršaj sa Slovacima.

U nedjelju se igraju dvije utakmice, obje od 21 sat - u grupi A su rivali Škotska i Mađarska, te Švajcarska i Njemačka.

Turska - Portugal 0:3

Bernardo Silva 21, Akajdin (autogol) 29, Bruno Fernandeš 56.

Gruzija - Češka 1:1

Mikautadze (penal) 45+4 - Šik 59.

22:49h

Kraj utakmice: Belgija je savladala Rumuniju 2:0 golovima Tilemansa i De Brujnea, pa sva tri tima u grupi E imaju po tri boda.

22:46h

Četiri minuta sudijske nadoknade.

22:36h

GOOOOL! Sada je stvarno 2:0 - Belgija ide ka pobjedi nakon pogotka De Brujnea.

Asistent je bio golman Kastels.

Izmjena: 13:06h
22:32h

Man je imao zicer za izjednačenje poslije velike greške Onane. Sjajno je reagovao golman Belgije Kastels.

22:19h

Neće pa neće, Lukakuu je poništen i treći gol na šampionatu - bio je u ofsajdu.

Lukaku ofsajd

Nakon toga je robusni napadač imao još jednu dobru šansu, zaustavio ga je Nica.

Izmjena: 13:07h
22:08h

De Brujne je u svom stilu šutirao sa tridesetak metara - Rumunija je imala sreće.

22:02h

Rumunija je imala dvije dobre šanse u prva tri minuta nastavka - da li je to najava problema za Belgijance?

22:01h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Kraj prvog poluvremena u Kelnu - Belgija golom Tilemansa od 2. minuta vodi protiv Rumunije.

21:25h

Nova šansa za Belgijance - De Brujne je asistirao Lukebakiju, a ovog odlično zaustavio golman Rumuna Nica.

21:14h

Lukaku je bio u velikoj šansi, ali je izblokiran.

21:04h

Rumunija je odgovorila već u 5. minutu i mogla do izjednačenja preko Dragušina - odlično je reagovao golman Belgije Kastels.

21:02h

GOOOOL! Kakav početak Belgije - vodi protiv Rumunije nakon samo 74 sekunde igre.

Tilemans je pogodio sa dvadesetak metara nakon povratne lopte Lukakua.

21:00h

Počeo je duel Belgije i Rumunije u Kelnu.

20:14h

Belgija od 21 sat praktično nema pravo na grešku protiv Rumunije.

Poznat je sastav "crvenih đavola" koji su na premijer šokantno poraženi od Slovačke 1:0.

Poznati su sastavi Belgijanaca i Rumuna:

19:54h

Nije bilo dileme u Dortmundu - Portugal je demonstrirao silu protiv Turske - 3:0 - i treći je tim (nakon Njemačke i Španije) koji je osigurao osminu finala Eura.

Bernardo Silva je u 21. minutu načeo Turke, a u 29. je protivnik sam sebe "uništio" kada je Samet Akajdin postigao bizaran autogol.

Nije nakon toga Turska bila ravnopravan rival. U nastavku je tim Roberta Martinesa potpuno kontrolisao stvari i početkom drugog poluvremena preko Bruna Fernandeša na pas Kristijana Ronalda postavio konačan rezultat.

Turska je ostala na tri boda i u posljednjem kolu protiv Češke igra za plasman među 16 najboljih...

Česi su ranije danas remizirali sa Gruzinima - 1:1.

19:52h

Kraj utakmice: Portugal je nadigrao Tursku 3:0 i osigurao plasman u osminu finala s prvog mjesta u grupi F.

19:50h

Četiri puta je prekinuta utakmica - opet je jedan od navijača želio da dotakne Kristijana Ronalda.