Njemačka sa prvog mjesta ide u nokaut fazu, Mađarska sačuvala nadu, kraj za Škotsku

Njemačka i Švajcarska igrali neriješeno u Frankfurtu - 1:1. Domaćin sa prve pozicije ide u osminu finala, a Švajcarska sa druge. Mađarska u 100. minutu stigla do trijumfa nad Škotskom - 1:0

23:01h

Tabela grupe A nakon večerašnjih mečeva i kraja grupne faze.

22:59h

Mađarska je pobijedila Škotsku 1:0 i ostala u trci za plasman u osminu finala.

22:57h

Mađarska u 100. minutu stiže do vođstva protiv Škotske!

Strijelac Šobot!

Izmjena: 12:56h
22:53h

Završen je duel Njemačke i Švajcarske - 1:1.

Njemačka sa prve pozicije ide u osminu finala, a heroj je Filkrug, koji je u 92. minutu postigao gol.

Strijelac za Švajcarsku je bio Endoje.

22:49h

90+2 - izjednačenje u Frankfurtu, Njemačka ne da prvo mjesto!

Centaršut Rauma, gol Filkruga - 1:1.

22:46h

88. minut - mogla je Švajcarska da završi posao, šutirao je Džaka, ali je Nojer sjajno intervenisao.

22:43h

85. minut - odlična šansa za Njemačku, Haverc je loše zahvatio loptu, koja je pogodila prečku.

22:42h

84. minut - Vargas je postigao gol, ali je taj pogodak poništen, jer je igrač Švajcarske bio u ofsajdu.

22:40h

82. minut - Kros je šutirao iz slobodnog udarca, Zomer intervenisao, potom je pokušao i Sane, ali nema promjene rezultata.

22:29h

U Štutgartu je golman Gan, u pokušaju da interveniše naletio i u duelu zakačio Vargu. Fudbaler Mađarske je pao na travu, bio je bez svijesti, a medicinska ekipa je utrčala na teren da mu ukaže pomoć.

Nakon nekoliko minuta fudbaler Mađarske je iznijet sa terena.

euro
22:25h

68. minut - prilika za Haverca, lopta odlazi preko gola.

22:12h

55. minut - šut Krosa sa distance, lopta odlazi pored gola.

22:08h

50. minut - sjajan pas Virca, Musijala je izašao sam ispred Zomera, ali ga je švajcarski golman zaustavio.

Potom je Gundogan loptu poslao pored gola.

22:06h

49. minut - u Štutgartu je šutirao Šalaj, ali je Gan odbranio.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

euro
21:45h

Kraj prvog poluvremena, očekivano, mnogo bolja utakmica Njemačke i Švajcarske, nego duel Škotske i Mađarske.

Švajcarska nakon prvih 45 minuta vodi 1:0 i u ovom trenutku se nalazi na prvom mjestu na tabeli.

21:41h

41. minut - dobra prilika za Ridigera, ali loša završnica. Lopta odlazi pored gola.

21:35h

35. minut - u Štutgartu je Šalaj šutirao sa oko 30 metara, lopta odlazi preko gola.

Nema uzbuđenja na toj utakmici.

21:31h

30. minut - imao je Endoje još jednu priliku, ali lopta odlazi pored gola.

21:28h

28. minut - vodi Švajcarska u Frankfurtu, strijelac Endoje.

Odličan centaršut Frojlera i sjajna reakcija fudbalera Bolonje.