Pobjeda na EP nakon osam godina: Mađarska se nada, Škoti završili nastup u Njemačkoj

Mađarska savladala Škotsku 1:0 i ostala u trci za plasman u nokaut fazu

11378 pregleda 0 komentar(a)
Reprezentacija Mađarske proslavlja pobjedu, Foto: Reuters

Evropsko prvenstvo prije tri godine su završili bez pobjede, a večeras stigli do prvog trijumfa u Njemačkoj, koji ih ostavlja u trci za plasman u osminu finala.

Riječ je o fudbalerima Mađarske, koji su večeras u Štutgartu savladali Škotsku 1:0 i upisali prvu pobjedu na kontinentalnom šampionatu još od turnira u Francuskoj 2016. godine.

Mađari će čekati rasplet na ostalim mečevima i nadati se da mogu kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe da se plasiraju u nokaut fazu.

Heroj Mađara je napadač Ujpešta, Kevin Šobot, koji je u 100. minutu realizovao kontru i savladao Gana.

Prije pogotka, Šobot je imao sjajnu priliku, ali je pogodio stativu, a prije njega dobru šansu nije iskoristio Soboslaj.

sofa

Nije utakmica u Štutgartu bila previše interesantna, u prvom poluvremenu nije ni bilo šansi, Škoti nisu ozbiljnije ni zaprijetili, pa su večeras završili nastup na kontinentalnoj smotri.

Duel u Štutgartu je obilježila i scena iz drugog poluvremena - golman Škotske, Gan, je u jednom duelu zakačio fudbalera Mađarske, Vargu, koji je pao na teren i bio bez svijesti.

Medicinska ekipa je utrčala odmah na teren, ukazala pomoć Vargi, koji je na nosilima iznijet sa terena.