BLOG EURO 2024 Šok u 98. minutu, Zakanji majstorijom vjerovatno poslao Hrvate kući, Španija eliminisala Albaniju

Evropski prvak ide direktno u osminu finala, tanka nada za Hrvatsku

103576 pregleda 47 reakcija 47 komentar(a)

23:05h

Kakva drama u Lajpcigu - Hrvatska je protiv omiljenog rivala od kojeg nikada nije poražena imala sve, vođstvo nakon gola Luke Modrića i kartu za osminu finala, ali sve ih je šokirao Matija Zakanji koji je majstorski pogodio u 98. minutu.

Šampion Evrope ide u osminu finala, a Hrvatskoj sa dva boda ostaju male nade da bi mogla do nokaut faze kao jedna od od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

22:56h

98. minut: GOOOOOL. Kakav šok u Lajpcigu - Matija Zakanji je sjajno pogodio za 1:1. Italija ide u osminu finala, Hrvatska je praktično eliminisana.

edkjfef
22:53h

Kraj u Diseldorfu - Španija je slavila sa 1:0 i eliminisala Albaniju.

22:50h

92. minut: Još jednom je Broja imao šansu, lukavo je šutirao, ali Raja još jednom pokazuje kakav je golman.

22:49h

90. minut: Meč Hrvatska - Italija produžen je osam minuta, a duel Albanije i Španije četiri.

22:45h

87. minut: Lijepa akcija i velika šansa za Italiju - Kjeza je ubacio sa desne strane, ali je Skamaka zakasnio da se pet metara savlada Livakovića.

22:38h

80. minut: Aplauzi za Luku Modrića u Lajpcigu - majstora Reala zamijenio je Lovro Majer.

22:31h

73. minut: Hrvatska čuva velikih 1:0, ali od gola Modrića uglavnom se igra pred golom Livakovića.

22:28h

Luka Modrić je večeras postao najstariji igrač koji je postigao gol na evropskim prvenstvima. Hrvatski maestro ima 38 godina.

22:23h

64. minut: Najbolja šansa za Albaniju - Armando Broja je šutirao iz dobre pozicije, ali je ponovo bio siguran Raja.

22:13h

55. minut: GOOOOOL, veliki je Luka Modrić - samo nekoliko sekundi nakon promašenog penala zatresao je mrežu Donarume.

Sučić je u nastavku akcije koja je uslijedila nakon promašenog penala sjajno ubacio, Budimir je šutirao glavom, a Donaruma odbio do Modrića koji je ovog puta zakucao loptu u mrežu.

ededede
Izmjena: 22:34h
22:13h

54. minut: Donaruma je odbranio penal Luki Modriću...

edjdkfe
22:10h

52. minut: Penal za Hrvatsku, rukom je nakon šuta Kramarića igrao upravo Fratezi koji je ušao početkom drugog dijela.

22:03h

46. minut: Krenula su druga poluvremena, a u Lajpcigu su mijenjala oba selektora - Dalić je umjesto Pašalića uveo Anta Budimira, dok je Spaleti na klupu poslao Pelegrinija, a uveo je Fratezija.

21:46h

Završena su prva poluvremena u Lajpcigu i Diseldorfu: Hrvatska - Italija 0:0, Albanija - Španija 0:1.

Ekipa Zlatka Dalića pokušava, ima mnogp veći posjed lopte od "azura", ali je selekcija Lućana Spaletija imala bolje šanse.

U drugom meču "furija" vodi i dominira, strijelac je bio Feran Tores u 13. minutu.

21:45h

45. minut: Najbolji pokušaj Albanije - Kristjan Aslani je snažno šutirao, ali je David Raja bio siguran na golu Španije.

21:34h

Dani Olmo je možda na ovom Euru u drugom planu Luisa de la Fuentea, ali maestro Lajpciga uvijek uživa u dresu "furije".

Večeras je upisao četvrtu asisteciju na evropskim prvenstvima, a samo ih jedan Španac ima više od njega - Sesk Fabregas (pet).

Za Olma je ovo bio sedmi nastup na Euru.

21:27h

27. minut: Velika šansa za Italiju za koju je bio zaslužan tandem Intera - Nikolo Barela je sjajno ubacio, Alesandro Bastoni šutirao glavom, ali je fenomenalno odbranio Dominik Livaković. Ostaje 0:0

21:21h

21. minut: Prijeti i Italija - glavom je šutirao Mateo Retegi, ali je lopta zakačila Joška Gvardiola i završila pored stative.