BLOG EURO 2024: Srbija eliminisana, istorijski uspjeh Slovenije, Danska i Engleska u osmini finala

Završeno treće kolo u grupi D - Austrija savladala Holandiju 3:2 i osvojila prvo mjesto u grupi. U drugom meču Francuska i Poljska igrali neriješeno 1-1. U grupi C obje utakmice završene 0:0, Srbija eliminisana, ostale tri reprezentacije prošle dalje

89887 pregleda 101 reakcija 100 komentar(a)

Holandija - Austrija 2:3

Gakpo 47, Depaj 75 - Malen autogol 6, Šmid 59, Sabicer 81.

Francuska - Poljska 1:1

Mbape 56 - Levandovski 79.

Izmjena: 20:50h
22:52h

Završene su obje utakmice, obje bez golova - Danska - Srbija 0:0, Engleska - Slovenija 0:0.

Engleska, Danska i Slovenija su se plasirali u osminu finala, Srbija je eliminisana.

Engleska se plasirala sa prve, Danska sa druge, a Slovenija sa treće pozicije.

Danska i Slovenija su imali isti broj bodova (3), njihov meč je završen neriješeno (1:1), imali su istu gol razliku (0), identičan broj postignutih golova (2), isti bilans žutih kartona (6:6), pa je Danska završila na drugom mjestu zbog boljeg učinka u kvalifikacijama.

Izmjena: 23:11h
22:50h

90+2 - najbolja šansa za Srbiju, očajan šut Milinković-Savića sa 16 metara.

22:49h

90+2 - najveća šansa na utakmici za Englesku, Palmer je šutirao, Oblak siguran.

22:47h

89. minut - Vlahović je glavom šutirao preko gola.

22:39h

81. minut - prvi šut Srbije, Mitrović je šutirao, lopta je otišla pored gola.

22:36h

78 minuta je prošlo Srbija nije šutirala ka golu rivala.

22:32h

75. minut - u Kelnu je Rajs šutirao preko gola.

Šansu dobija Josip Iličić.

22:22h

65. minut - opasna Danska nakon prekida. Eriksen je izveo korner, Vestergard je šutirao, Rajković odbranio.

22:17h

U grupi C je postignuto najmanje golova na Euru.

22:11h

53. minut - postigla je Srbija gol (tačnije riječ je o autogolu), ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je bio Luka Jović.

22:09h

51. minut - Skov-Olsen je šutirao, ali je Pavlović skrenuo loptu u korner.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Završeno je prvo poluvrijeme, na oba meča nije bilo golova.

21:42h

Na utakmici Engleske i Slovenije neko je sa tribina na teren ubacio knjigu.

euro
21:39h

39. minut - Danci su napravili višak na desnom boku, uslijedila je oštra lopta u kazneni prostor, gdje je bio Vind koji je sa desetak metara šutirao preko gola.

21:35h

35. minut - Foden je šutirao u Kelnu, ali je Oblak bio siguran.

21:32h

32. minut - na utakmici Danske i Srbije je zaprijetio Hojlund, ali je Rajković odbranio.

euro
21:31h

31. minut - zaprijetio je Kejn, ali bez Oblak bez problema otklanja opasnost.

euro
21:25h

Velika ofanziva Danske, Srbija ne može da iznese loptu sa svoje polovine.

21:22h

21. minut - velika greška Ilića, lopta je došla do Eriksena, koji je šutirao sa oko 30 metara, ali je Rajković odbranio.