Dani Makeli odstranjen sa prvenstva, previše grešaka jednog od najboljih sudija

Jedan od najboljih sudija neće suditi završnicu Euro 2024, skupe greške na štetu Hravstke i Mašarske za holandskog arbitra

7491 pregleda 4 komentar(a)
Makeli više neće dijeliti kartone u Njemačkoj, Foto: REUTERS

Dani Makeli slovi za jednog od najboljih i najcjenjenijih svjetskih sudija, ali Holanđanin više neće dijeliti pravdu na utakmicama EURO 2024. u Njemačkoj.

Uefa je uvažila proteste Hrvatske i Mađarske, selekcija koje smatraju da su oštećene dijeljenjem pravde holandskog sudije.

Utakmica 3. kola grupne faze Eura 2024. Hrvatska - Italija, završila je remijem 1:1. Makeli je dodao osam minuta a Italijani su golom u 98. minutu izjednačili rezultat, zauzeli 2. mjesto u grupi i prošli u nokaut fazu, Hrvati su tim golom eliminisani.

Protest Hrvata da je nelogično bilo dati osam minuta nadoknade pokazao se ispravnim, ali su i Mađari negodovali jer im je Makeli u porazu od Njemačke - 2:0, dosudio gol Ilkaja Gundogana, koji je trabalo da bude poništen.