Francuska penalima preko Portugala do polufinala, čeka je Španija!

Dramatičan prvi četvrtfinalni dan 17. Evropskog prvenstva u fudbalu

98778 pregleda 24 reakcija 24 komentar(a)
Ažurirano: 06.07.2024. 00:02h
Završeno
23:53h

Španija i Francuska igraće 9. jula u Minhenu prvo polufinale Evropskog prvenstva (21 h).

kostur Euro
23:51h

Francuska je u polufinalu Eura, a još nije dala gol iz igre na pet utakmica turnira.

Tri puta su se tresle mreže protivnika "trikolora", dva su bila autogola, Mbape je jednom pogodio iz penala.

Fudbaleri Francuske
23:48h

Tuga Kristijana Ronalda, veliki fudbaler je odigrao svoje posljednje Evropsko prvenstvo, vrlo moguće i posljednje veliko takmičenje.

Kristijano Ronaldo
23:42h

Teo Ernandes pogađa za 5:3, Francuska je u polufinalu!

23:41h

Mendeš vraća nadu Portugalcima - 4:3.

23:40h

Barkola vara Dioga Koštu, Francuska vodi 4:2.

23:39h

Žoao Feliks pogađa stativu, prednost za Francuze nakon treće serije.

23:38h

Kunde golom otvara treću seriju, 3:2 za Francusku.

23:37h

Pogađa i Bernardo Silva za Portugal, 2:2

23:37h

Fofana po sredini gola, 2:1 za Francusku.

23:35h

Ronaldo precizan za Portugal, 1:1.

23:34h

Dembele precizan, Francuska vodi 1:0

23:30h

Kraj drugog produžetka, polufinalistu će odlučiti penali.

Nakon 120 minuta igre nije bilo golova.

23:29h

Mendeš je u 120. minutu imao dobru situaciju da donese Portugalcima polufinale, šutirao je pravo u Menjana.

23:21h

Šansu za Portugalce u 108. minutu imao je Žoao Feliks - glavom je pucao u spoljni dio mreže.

23:13h

Kilijan Mbape je izašao zbog povrede, ušao je Barkola.

23:10h

Završen je prvi produžetak, i dalje 0:0 - 15 minuta odluke ili će se pucati penali?

22:58h

Dočekao je i Ronaldo šansu, u trećem minutu prvog produžetka, poslao je loptu visoko preko gola.

22:50h

Nešto sadržajnijih drugih 45 minuta, ali opet nedovoljno za reprezentacije takvog kalibra, igrača takve klase.

Maltene sve zanimljivo desilo se u 10 minuta - od 60. do 70, dvije dobre šanse za Portugalce, Bruno Fernandeš pa Vitinja, uzvratili su Francuzi preko Kolo Muanija i Kamavinge, ali mreže su mirovale.