EURO 2024: Holandija preživjela Tursku - preokret za šest minuta za polufinale sa Engleskom

Poznati svi učesnici polufinala Evropskog prvenstva

76292 pregleda 12 komentar(a)
Ažurirano: 06.07.2024. 22:58h
Završeno
22:56h

Holandija je kompletirala listu učesnika polufinala Eura.

Savladala je Tursku u sjajnom meču 2:1, i to nakon što je bila u minusu i trpjela šanse protivnika sve do sredine drugog poluvremena.

Potom je tim Ronalda Kumana izjednačio u 70. minutu preko Stefana de Fraja, a u 76. i preokrenuo kada je autogol postigao Met Muldur.

"Lale" će se u srijedu za plasman u finale boriti sa Engleskom, koja je ranije danas na penale bila bolja od Švajcarske.

U utorak se sastaju Španija i Francuska.

22:54h

Kraj utakmice: Holandija je nakon preokreta eliminisala Tursku (2:1) za plasman u polufinale i duel sa Engleskom u srijedu.

Izmjena: 22:55h
22:49h

Ponovo je zicer imala Turska, ponovo je odbranio Ferbrugen.

22:48h

Pet minuta sudijske nadoknade.

22:42h

Kakve dvije šanse za Tursku u samo nekoliko sekundi - branili su se Holanđani su se branili tijelima i odbranili su se - ostalo je 2:1.

22:34h

GOOOOOL! Preokret - Holandija vodi 2:1, Gakpo je uz dosta sreće zatresao mrežu Turske. Kasnije je gol upisan kao autogol Muldura.

Izmjena: 22:56h
22:28h

GOOOOL! Poravnala je Holandija u 70. minutu - Depaj je centrirao, a De Fraj sa desetak metara glavom zakucao loptu u mrežu.

Stefan de Fraj
22:24h

Nova šansa za Tursku - Jildiz je bio u odličnoj poziciji, opet je odbranio Ferbrugen.

22:13h

Golman Ferbrugen je u 56. minutu spasao Holandiju - jedva je dotakao loptu kod šuta Gulera iz slobodnog udarca, na kraju je zakačila stativu.

22:11h

Holandija sada u Veghorstu ima opasnost iz vazduha, ali se i dalje čeka na prvi šut u okvir gola ekipe Ronalda Kumana.

22:03h

Krenulo je drugo poluvrijeme. Ronald Kuman je umjesto Bergvajna uveo Veghorsta.

22:03h

EURO 2024 - ČETVRTFINALE

21.00

HOLANDIJA - TURSKA 2:1

De Fraj 70, Muldur (autogol) 76 - Akajdin 35.

Završeno

ENGLESKA - ŠVAJCARSKA 6:4 - nakon penala (1:1)

Saka 80 - Embolo 75.

21:47h

Kraj prvog poluvremena - Turska vodi protiv Holandije.

21:35h

GOOOOL! Vodi Turska od 35. minuta - Akajdin je glavom zakucao loptu u mrežu Ferbrugena.

Holandija - Turska
21:33h

Jildiz je u 34. minutu šutirao preko gola Ferbrugena - Turska sve opasnija.

21:22h

Prošlo je 20 minuta igre - Turska se oslobodila pritiska Holandije.

21:07h

Bolji početak Holanđana koji su dva puta zaprijetili preko Depaja.

21:01h

Počeo je meč Holandije i Turske.

20:48h

Od 21 sat igraju Holandija i Turska, poznati su sastavi.

20:39h

Kraaaaaaj! Engleska je u polufinalu Evropskog prvenstva, Trent je realizovao meč loptu!

Albion je slavio 5:3 nakon penala, poslije 120 minuta je bilo 1:1.