BLOG EURO 2024: Jamal i Olmo lansirali "furiju", Španija u finalu nakon 12 godina

Španija savladala Francusku 2:1. Sjutra se u drugom polufinalu sastaju Engleska i Holandija

82759 pregleda 26 reakcija 19 komentar(a)

22:52h

Kraj utakmice, prvi finalista Evropskog prvenstva je Španija, koja je večeras savladala Francusku 2:1.

Francuzi su vodili od devetog minuta, kada je gol postigao Kolo Muani, a onda su Lamin Jamal i Dani Olmo majstorijama kreirali preokret i "furiju" odveli u prvo finale nakon 2012. godine.

U drugom polufinalu sjutra (21) se sastaju Engleska i Holandija.

22:43h

86. minut - veliki promašaj Mbapea, bila je ovo dobra šansa za "trikolore".

22:38h

81. minut - još jedan prodor i šut Jamala sa 16 metara, lopta ide preko gola.

22:32h

76. minut - velika šansa za Francuze, Teo Ernandes je šutirao preko gola.

22:17h

60. minut - opasan napad Francuke. Kante je uposlio Dembelea, koji je centrirao, a Simon i Vivijan otklonili opasnost.

22:13h

57. minut - šut Mbapea, ali lagana intervencija Simona.

euro
22:07h

50. minut - opasan napad Španije, centaršut Kukurelje, ali je Saliba reagovao dobro ispred Morate.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Kraj prvog poluvremena, Španija vodi 2:1.

21:45h

Uefa je drugi gol Španije ipak pripisala Olmu, iako je pogodak prvo označen kao autogol Kundea.

21:35h

36. minut - još jedan sjajan pas Jamala, ovog puta za Ruisa, koji je šutirao, ali je blokiran, pa je Španija dobila korner.

euro
21:24h

25. minut - gooooool! Preokret u Minhenu za samo četiri minuta, Španija vodi 2:1, autogol Kundea.

Kombinacija Jamala i Navasa, nakon čijeg centaršuta je lopta došla do Olma, koji je sjajno prevario Čuamenija. Fudbaler Španije je šutirao, a loptu u gol skrenuo Kunde!

euro
21:20h

21. minut - goooooooool! Najljepši gol na prvenstvu, fenomenalan pogodak mladog Lamina Jamala, Španija je izjednačila - 1:1!

Uzeo je Jamal loptu, ispred sebe je imao Rabioa, šutirao sa 25 metara, plasirao lijepo loptu, koja je od stative završila u mreži.

Prvi gol Jamala na velikim takmičenjima.

euro
21:18h

19. minut - opasan napad Francuske, Mbape je ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je u posljednji čas blokiran.

21:13h

14. minut - prvi žuti karton, opomenut je Navas.

21:08h

9. minut - goooool! Kolo Muani pogađa na centaršut Mbapea, Francuska vodi 1:0.

Prva velika šansa za Francusku, Mbape je sa lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, a Kolo Muani savladao Simona.

Prvi gol iz igre Francuza na ovom prvenstvu.

euro
21:05h

5. minut - prva šansa za Španiju, Jamal je centrirao sa desne strane, a Ruis sa dva-tri metra sve promašio.

euro
21:02h

3. minut - prva opasna akcija Španije, ali je Ruis prebacio Moratu.